Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Лікування первинного гідронефрозу

Гідронефроз (гідронефротична трансформація нирки) - захворювання, при якому відбувається розширення внутрішніх порожнин нирки внаслідок порушення відтоку сечі з неї.

Гідронефроз поділяють на:

  • Первинний - як вада розвитку сечовивідних шляхів плоду (є додаткові судини, неправильне відходження сечоводу тощо);
  • Вторинний - найчастіше є наслідком сечокам’яної хвороби.

Первинний гідронефроз розвивається поступово. На початковій стадії клінічних проявів зазвичай немає. Часто людина вважає себе здоровою, бо функція нирки з патологією довгий час залишається збереженою. Втім, прогресуюче поширення порожнин нирки поступово призводить до погіршення її функціонального стану та розвитку ускладнень. Кінцевою стадією такого процесу є повна втрата функції нирки, що часто потребує її видалення. Якісна діагностика та своєчасне лікування дозволять уникнути втрати ниркової функції, артеріальної гіпертензії від ниркової патології, нагноєння порожнин нирки.

Якщо вторинний гідронефроз минає після лікування сечокам’яної хвороби, то первинний коригується тільки шляхом пластичної операції.

ДІАГНОСТИКА ПЕРВИННОГО ГІДРОНЕФРОЗУ

Для постановки діагнозу уролог збирає анамнез та направляє на додаткові обстеження:

Спираючись на отримані дані лікар може встановити діагноз та визначити стадію захворювання:

І стадія - легка, без клінічних проявів, нирка ще функціонує у межах норми. Однак вже є незначне накопичення сечі в мисці та її розширення. На цій стадії хвороба тільки спостерігається.

ІІ стадія - знижується функціональність нирки, розширюються ниркова миска та чашечки; з’являються клінічні прояви; можливий розвиток ускладнень. На другій стадії рекомендоване оперативне лікування: пластична операція по відновленню прохідності мисково-сечовідного сегменту, що дозволяє зберегти нирку.

ІІІ стадія - відбувається атрофія тканин нирки, функціональність втрачається. Часто потребує видалення нирки або виведення дренажів на шкіру.

На підставі всіх даних лікар визначає потребу в операції. Перебіг хвороби індивідуальний, розвиток повільний, тому бувають ситуації, коли первинний гідронефроз виявляється в середньому віці, хоч хвороба, як пам’ятаєте, викликана вродженими вадами розвитку.

ЛАПАРОСКОПІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННОГО ГІДРОНЕФРОЗУ В ЛДЦ «‎МЕД-АТЛАНТ»‎ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Консервативного лікування гідронефрозу немає.

Найбільш ефективним методом лікування первинного гідронефрозу є лапароскопічна пластика лоханково-сечовидного сегменту. Лікар не забирає судини, а відновлює прохідність з миски в сечовід шляхом пластики їх тканин.

Як і кожна лапароскопічна операція це втручання є малоінвазивним. В стаціонарі для медичного нагляду замовник послуг (пацієнт) перебуває 3 доби або більше по рекомендації оперуючого лікаря. Реабілітаційний період складає 6 тижнів, на час якого у людини є дренажі. По закінченню 6 тижнів необхідно прийти до лікаря для того, щоб видалити дренаж.

ПРОФІЛАКТИКА ГІДРОНЕФРОЗУ

Єдиною профілактикою гідронефрозу для недопущення переходу хвороби у важку стадію є щорічне УЗД нирок та профілактичний огляду у уролога. Для запису до лікаря ви можете дзвонити за номерами клініки в робочий час або записатись через форму запису на сайті. Будемо раді Вам допомогти!

Вартість лікування первинного гідронефрозу в ЛДЦ «‎Мед-Атлант»

Послуга Ціна
Лапароскопічна пластика первинного гідронефрозу  
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img