Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

 • uk
Швидкий перехід
Спеціалісти Ціни Відгуки

Лікування варикоцеле

Варикоцеле - варикозне розширення вен сім’яного канатика. Це достатньо поширена патологія чоловічої статевої системи. В більшості випадків перебіг хвороби безсимптомний, варикоцеле часто виявляється урологом при профілактичному огляді або огляді за іншими скаргами. Відсутність симптомів на початковій стадії не має вводити в оману, що це незначна хвороба, адже саме варикоцеле у 25-30% є причиною чоловічого непліддя.

Фактори, що сприяють виникненню варикоцеле:

 • Генетична схильність;
 • Інтенсивні фізичні навантаження з постійним підйомом важких предметів;
 • Захворювання, при яких піднімається внутрішньочеревний тиск (наприклад, онкопатології черевної порожнини та нирок).

Варикоцеле найчастіше утворюється на лівому яєчку (90% випадків), рідше на обох. Часто діагностується у підлітків. Консервативного лікування хвороби не існує, тільки оперативне. В ЛДЦ «Мед-Атлант» лікування варикоцеле для дорослих виконуємо мікрохірургічним методом, що є високоефективним та зручним для пацієнта, так як сприяє швидкій реабілітації. Перед оперативним втручанням проводиться ретельна діагностика. При цьому саме лікар зважує всі «за» та «проти» для операції. Враховується комплекс факторів:

 • Вік пацієнта;
 • Стадія розвитку хвороби (друга та третя характеризуються больовими відчуттями);
 • Планування родини, наявність дітей;
 • Якість спермограми. 

ДІАГНОСТИКА ВАРИКОЦЕЛЕ

Первісна діагностика захворювання проводиться при зовнішньому огляді та пальпації на консультації у уролога. Для уточнення діагностики лікар направляє на ультразвукове обстеження нирок, судин нирок, сечового міхура та простати.

Важливим діагностичним обстеженням при варикоцеле є спермограма. За її показниками лікар буде приймати рішення у необхідності операції. При лікуванні чоловічого непліддя спермограма здається і через 3-5 місяців після операції для порівняння показників.

ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ В ЛДЦ «МЕД-АТЛАНТ» В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Хірургічне втручання - єдиний спосіб вирішити таку патологію як варикоцеле. Проведення операції сприяє відновленню нормального кровотоку у яєчках та нормалізує сперматогенез. У нас операція з видалення варикоцеле виконується методом Мармара. Це найбільш прогресивний з усіх існуючих методів. Переваги:

 • Операція виконується амбулаторно, місцевий наркоз;
 • Відсутність травматизації лімфатичних вузлів;
 • Короткий реабілітаційний період.

При мікрохірургічній операції по Мармару робиться невеликий розріз в ділянці паху. Послідовно перев’язуються та пересікаються варикозно-поширені вени сім’яного канатику. Час перебування в клініці після операції, як правило, 1 день. Подальше лікування до повного загоєння амбулаторно. Операція легко переноситься, відновлення йде швидко. До звичайного ритму життя можете повернутись практично одразу, по відновленню спортивних навантажень проконсультує лікар (переважно через місяць після операції).

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

Чи можливе лікування варикоцеле народними способами?

Лікування народними способами ніякого позитивного ефекту не дасть, а час при цьому втрачається. Рекомендуємо звертатись до лікаря.

Яка є профілактика варикоцеле?

Єдиною профілактикою варикоцеле є регулярні профілактичні огляди у уролога. Тільки перша стадія захворювання безсимптомна і її вже може виявити уролог на огляді. При другій і третій стадії чоловік вже потерпає від болей в області калитки та тазу, болі при статевому акті, при фізичних навантаженнях.

Чи впливає варикоцеле на ерекцію?

Не впливає. Маючи нормальне статеве життя, чоловік може мати варикоцеле.

Що буде, якщо не робити операцію варикоцеле?

Варикоцеле може бути причиною непліддя у чоловіків.

Вартість лікування варикоцеле в ЛДЦ «‎Мед-Атлант»:

Ціна операції на варикоцеле наведена в прайсі. У вартість лікування не включені додаткові обстеження (УЗД, спермограма тощо).

Послуга Ціна

Оперативне лікування варикоцеле з місцевим знеболенням

від 7200 грн.
Лікування варикоцеле лапароскопічним методом від 16000 грн.
Наші спеціалісти
уролог, андролог, сексолог Гімон Руслан Ярославович
Гімон
Руслан Ярославович
уролог, андролог, сексолог
стаж роботи - 23 роки
Детальніше
Відео про нас

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img