Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

 • uk
Швидкий перехід
Спеціалісти Ціни Відгуки

АСІТ для лікування алергії

Алерген специфічна імунотерапія або АСІТ — метод лікування алергічних захворювань, який впливає на патогенез та дає можливість досягнути тривалої ремісії або ж навіть повністю вилікувати алергію. Лікування проводиться після ретельного обстеження пацієнта та визначення до яких алергенів є сенсибілізація (чутливість), обов’язково під наглядом лікаря алерголога. 

АСІТ-терапія у алерголога

Суть АСІТ терапії

Ін’єкційне введення зростаючих доз алергенів, до яких в пацієнта є підвищена чутливість. Сьогодні для АСІТ застосовують препарати з оптимальним співвідношенням ефективність/безпека, що дозволяє знизити до мінімуму побічні реакції та досягнути позитивного результату.  Дозування протягом курсу лікування поступово збільшується, організм «звикає» до цього виду алергену, тому клінічні прояви захворювання вже не проявляються так сильно. АСІТ також часто називають «щепленням від алергії».  Результат терапії – зникнення симптомів на дуже тривалий період або навіть назавжди. 

Курс АСІТ завжди тривалий, від 3 до 5 років. Лікування вимагає супроводу лікаря  та дотримування рекомендацій щодо графіку введення наступних доз алергенів, а також симптоматична терапія при потребі.

АСІТ-терапія — покази та протипокази

Кому підходить АСІТ? Покази та протипокази

Це лікування призначають коли неможливо уникнути контакту з алергеном, наприклад, пилок рослин, кліщі побутового пилу та ін.

Покази для АСІТ:

 • Алергія на пилкові алергени;
 • Алергія на побутові алергени (кліщ побутового пилу);
 • Алергія на грибкові алергени (пліснява);
 • Алергія на домашніх улюбленців (як кажуть «алергія на шерсть», а насправді на білки-алергени, які є в епідермісі, сечі, слині котів та собак). 
 • Захворювання, які викликаються вищевказаними алергенами – алергічний риніт, алергічний кон’юнктивіт, алергічні дерматити, атопічний дерматит, легка бронхіальна астма.

Лікування харчової, медикаментозної алергії з допомогою АСІТ не проводиться.

Тимчасові або постійні протипокази для цього виду терапії:

 • Інфекційні захворювання у стадії загострення;
 • Захворювання судин та серця, ниркова або печінкова недостатність;
 • Важка форма бронхіальної астми;
 • Онкологічні захворювання;
 • Психічні розлади;
 • Імунодефіцити, аутоімунні захворювання тощо.

Потрібно обов’язково попередити лікаря про ліки, які приймаєте, так як деякі з них теж можуть бути протипоказаними.

Також АСІТ не починають коли жінка вагітна, однак можуть продовжити, якщо зачаття сталося під час курсу лікування. В цьому випадку необхідна колегіальна співпраця і рішення алерголога та лікаря гінеколога, який веде вагітність. 

Як проводиться імунотерапія для лікування алергії?

Препарат для лікування обирає лікар на попередніх консультаціях. З наявним препаратом пацієнт або пацієнтка записуються нам візит до алерголога. На візиті лікар оглядає на наявність ознак запалення (у разі підвищення температури чи інших проявів запалення, процедура не проводиться). Препарат вводиться ін’єкційно підшкірно в плече. 

Нормальними є незначні побічні реакції: почервоніння в місці ін’єкції, легкий свербіж або інші відповіді імунної системи на алерген. Така реакція може тривати від кількох хвилин до доби.

Графік введення доз розраховується лікарем залежно від виду алергії, враховується сезонність, якщо така є.

Лікування алергії АСІТ терапією

Результат АСІТ у лікування алергії

Наразі це єдиний метод, з допомогою якого можна вилікуватися від певних видів алергій. Ефективність для повного одужання складає 80%. У інших випадках суттєво зменшуються клінічні прояви. Результат — покращення якості життя пацієнтів,  усунення спричинених алергією ринітів, дерматитів та кон'юнктивітів. Також це дає можливість завести домашніх улюбленців для тих, хто давно мріяв, але через алергію не міг собі дозволити.

Лікування алергії проводимо для повнолітніх пацієнтів. Консультує, діагностує та супроводжує лікування Ірена Романівна Попадинець — лікар-алерголог, канд. мед. наук, доцент. Заявку на запис можна надіслати через сайт або зателефонувавши на контактні номери телефонів.

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

Що таке АСІТ?

Методика введення мікродоз алергенів для того, щоб змінити звичну відповідь організму, привчити не реагувати гостро на алергени і, таким чином, забезпечити одужання.

Скільки триває курс АСІТ-терапії для лікування алергії?

3-5 років.

Чи всі види алергій лікуються АСІТ?

Ні - на харчові та медикаментозні алергії лікування не проводиться. Ефективною АСІТ буде у випадках алергії на пилок рослин (трави, дерева, бур’яни), побутові (кліщі побутового пилу) та грибкові алергени, котів чи собак.

Послуга Ціна
Алерген-специфічна  ін’єкційна імунотерапія (без вартості препарату) 150 грн.
Наші спеціалісти
алерголог, к. мед. наук, доцент Попадинець Ірена Романівна
Попадинець
Ірена Романівна
алерголог, к. мед. наук, доцент
стаж роботи - 14 років
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img