Корпус 1
Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48
Корпус 2
Івано-Франківськ, вул. Чорновола,23
Швидкий перехід
Спеціалісти Графік прийому Ціни Відгуки

Дитячий алерголог

Важливо знати, що не кожен висип на тілі дитини є алергічного походження. Це може бути також наслідком інфекцій, грибкових уражень або фізіологічних станів (наприклад, вугрі новонародженого). Та все ж, при появі тих ознак, що ви вважаєте проявом алергії, обов’язково зверніться до дитячого алерголога. Висококваліфікована спеціалістка нашого медичного центру в Івано-Франківську, яка постійно удосконалює свої знання завдяки міжнародним конференціям і стажуванням, доцент, к.мед.н, Віра Богданівна Сем’янчук визначить природу проявів.

«На жаль, алергічна патологія часто недооцінюється батьками, що призводить до незворотніх змін в організмі малюка. Але коректні сучасні методи діагностики та  лікування можуть повністю позбавити від симптомів алергії Вашу дитину. Не зволікайте!» - Віра Богданівна Сем’янчук

КОЛИ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЬ ДО ДИТЯЧОГО АЛЕРГОЛОГА В ЛДЦ «МЕД-АТЛАНТ» В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ?

Ознаки у дитини, при яких варто записатись на прийом до лікаря алерголога:

 • тривалий кашель, наявність задишки або/та задухи;
 • тривала закладеність носа, чхання, сльозотеча, особливо погіршення симптомів у весняно-літній період;
 • поява будь-якого висипу на шкірі;
 • біль у животі та/або рідкі випорожнення після вживання деяких продуктів;
 • наявність крові в калі у немовлят;
 • головні болі для старших дітей;
 • підвищений рівень еозинофілів в аналізі крові;
 • висип або інші прояви алергії після використання медикаментів;
 • анафілактичний шок в анамнезі.

Види алергічних захворювань у дітей

Дитячий алерголог за симптомами та результатами обстежень може діагностувати наступні види алергічних захворювань у дитини:

 • Поліноз (алергія на пилок рослин);
 • Алергічний кон’юктивіт;
 • Алергічний риніт;
 • Бронхіальна астма;
 • Набряк Квінке (набряк повік, губ, ротоглотки тощо, що з’являється раптово та інтенсивно розвивається);
 • Харчова алергія;
 • Атопічний дерматит;
 • Контактний дерматит;
 • Багатоформна ерітема;
 • Гостра та хронічна кропив’янка;
 • Алергія на укуси комах;
 • Медикаментозна алергія;
 • Синдром Лаєла або Стівенса-Джонсона;
 • Анафілаксію.

На прийомі у дитячого алерголога в ЛДЦ «Мед-Атлант»

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ У ДИТЯЧОГО АЛЕРГОЛОГА В ЛДЦ «МЕД-АТЛАНТ»

Як ви знаєте, найперше це огляд дитини у фахівця. Лікар збирає анамнез, за потреби призначає додаткові обстеження. У дитини можуть бути і псевдоалергічні захворювання - наприклад, непереносимість гістаміну, глистна інвазія, інфекції тощо. Задача дитячого алерголога на першому етапі диференціювати істинну алергію від захворювань, що її імітують.

Якщо є впевненість в наявності алергії, то може бути рекомендовано пройти розширені дослідження на алергени. Найсучаснішою вважається молекулярна алергодіагностика з визначенням головних та другорядних алергенів. Окрім того, дозволяє знайти перехресні реакції між різними продуктами та алергенами. У нашому центрі доступний ALEX-2 тест.

ALEX -2 - це сучасний багатокомпонентний тест для одночасного визначення рівня антитіл до алергенів у крові. Це дає можливість отримати практично повну картину чутливості дитини до різного виду алергенів (294 види).

Після обстеження та виявлення головного (мажорного) алергену задача лікаря призначити ефективне лікування, яке не тільки усуне симптоми, а й може вилікувати алергію. Для досягнення бажаного результату алергени можуть бути ліками. Метод лікування полягає у поступовому введенні алергенів у зростаючих дозах. Таким чином організм дитини звикає до них та перестає патологічно реагувати. Такий спосіб лікування називається Специфічна імунотерапія або АСІТ (алерген-специфічна імунотерапія).

Частота відвідувань дитячого алерголога залежить від тяжкості стану - від 1 разу в місяць до 1 разу на півроку, або ж за потреби при загостренні. Якщо для лікування застосовується АСІТ, то щомісяця необхідний огляд для контролю над перебігом захворювання.

Якщо у дитини близькі родичі мають важкі алергічні захворювання, то варто розуміти, що дитина також є в групі ризику. Важливим є дотримання режиму для зменшення ризику появи захворювань. Та при цьому не намагатись створити стерильні умови, це дасть зворотній ефект. Ваша дитина має вільно спілкуватись і жити. Які ж саме тоді рекомендації будуть важливі, уточнюйте індивідуально у нашого дитячого алерголога в Івано-Франківську.

Алергічні захворювання у дітей з віком можуть проходити або ж їх прояви зменшуються. Однак може бути і погіршення при неправильному догляді. Важливо не допустити атопічного маршу - це так званий послідовний розвиток алергічних захворювань. Найчастіше з’являється в раньому віці з проявів атопічного дерматиту, але при неправильному догляді за шкірою малюка та недотриманні рекомендацій може перейти у бронхіальну астму та алергічний риніт у старшому віці.

Приходьте з дитиною вчасно на огляд, отримайте професійну консультацію та діагностику дитячого алерголога. Для запису на прийом пишіть у Viber +38 (095) 00 38 453, записуйтесь через онлайн форму або за телефонами клініки.

Графік прийому лікарів

Сем`янчук Віра Богданівна: Пн.-Пт. з 13.15 по 18:40

Послуга Ціна
Консультація дитячого алерголога-імунолога к.м.н., доцента (збір анамнезу, огляд дитини, інтерпретація результатів обстеження, рекомендації щодо профілактики та лікування захворювань) 300 грн
Відгуки
Юлія (08.02.2021)
Хочу подякувати імунологові-алергологові Сем'янчук В.Б. за лікування мого синочка. У нього атопічний дерматит, завдяки правильному лікуванню Віри Богданівни, а ще й грамотному роз'ясненню мені як мами як доглядати за атопічною шкірою, ми зараз у стійкій ремісії. Віра Богданівна - професіонал свої справи, лікар від Бога і дуже хороша людина. Окрема подяка її семінарам та вебінарам ( про атопічний дерматит в тому числі). Завдяки їм, батькам легше собі дати раду. Ще хочу зауважити, що Віра Богданівна - доказовий лікар, тому наше лікування відбувалося тільки доказовою медициною. Завдяки цьому ми грамотно підібрали емольєнти і не боїмося кортикостероїдних препаратів ( використовуємо виключно за призначенням лікаря).
Мед-Атлант

Юлія, дякуємо Вам за довіру та відгук. Раді бути корисними!

Наші спеціалісти
Сем'янчук
Віра Богданівна
к.м.н., доцент, педіатр, дитячий алерголог, дитячий імунолог
стаж роботи - 17 років
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний