Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

 • uk
Швидкий перехід
Спеціалісти Ціни Відгуки

Лікування неалкогольної жирової хвороби печінки

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — це патологічні зміни печінки внаслідок надмірного накопичення жиру в клітинах печінки.  НАЖХП включає просту жирову інфільтрацію (доброякісний стан, що називається жировою дистрофією печінки) , а також неалкогольний стеатогепатит, який викликає запальне пошкодження печінки, та може призвести до фіброзу печінки.

Лікування неалкогольної жирової хвороби печінки

Фактори  розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки

Одним з факторів ризику розвитку НАЖХП є ожиріння, яке розвивається, коли мивживаємо енергії більше, ніж використовуємо. Визначити чи є у вас надмірна вага можна за допомогою індекса маси тіла. Надмірна вага тіла чи ожиріння діагностують в кожного четвертого жителя планети. Доля людей з ожирінням зростає, тому жировий
гепатоз зустрічається все частіше.

До інших факторів виникнення неалкогольного стеатозу печінкивідносяться

 • Зловживання фаст-фудом.
 • Недостатня фізична активність разом з неправильним харчуванням.
 • Недостатнє харчування, голодування, особливо на фоні недостатності
 • протеїнів.
 • Інсулінорезистентність.
 • Цукровий діабет та інші порушення вуглеводного обміну п
 • Тривалий прийом ряду лікарських препаратів, зловживання ліками.
 • Дія токсичних речовин.
 • Захворювання підшлункової залози.
 • Целіакія.
 • Хвороба Крона.
 • Вірусний гепатит B.
 • Вірусний гепатит C.
 • Різні метаболічні порушення відомі як хвороби накопичення (холестерину, міді,
 • заліза і т.д.) тощо.

Діагностика неалкогольної жирової хвороби печінки

Симптоматично хвороба може довший час не проявлятись або можливі симптоми, на які майже не звертають увагу: відчуття втоми, відчуття важкості у правому підребер’ї. Показником необхідності дообстежень є зміни в біохімічному аналізі крові (печінкові проби), а також попередній діагноз, що встановлюється при УЗ обстеженні органів черевної порожнини. Рекомендуємо проходити ці обстеження раз в рік для профілактики і раннього виявлення змін.

При змінах в аналізах необхідно звернутись на консультацію до гастроентеролога. Лікар збере анамнез і може призначити додаткові обстеження: еластографію печінки методом зсувної хвилі, серологічні тести для виключення гепатиту В і С, гістологічне дослідження печінки.

Вчасно не продіагностована і не пролікова неалкогольна жирова хвороба печінки призводить до розвитку цирозу печінки, гепатоцелюлярної карциноми (злоякісна пухлина від переродження гепатоцитів — клітин печінки), а також підвищує ризик
серцево-судинних захворювань.

Лікування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП)

Лікування неалкогольної жирової хвороби печінки передбачає в першу чергу зміну стилю життя. Консервативне лікування являється допоміжним, однак не може замінити правильне харчування і здорову фізичну активність. Варто приділяти фізичній активності хоча б 20 хвилин щодня (піші прогулянки, плавання, помірні фізичні навантаження в залі).

Для пацієнтів з надмірною вагою необхідно знизити вагу. Рекомендовано знизити калорійність їжі, зменшити кількість тваринних жирів та швидких вуглеводів (солодощі, білий хліб). Варто дотримуватися дієти з високим вмістом овочів , риби, морепродуктів. Оптимальний рівень зниження ваги 0.5-  кг в тиждень. Стрімка втрата ваги це теж ризик розвитку жирової дистрофії печінки.

Для оптимального підбору харчування, яке буде корисним і поживним, буде важлива консультація та супровід дієтолога. Для пацієнтів з ожирінням може бути рекомендовано баріатричне лікування.

Крім того зниження ваги за допомогою дієти та фізичних навантаженнь це хороша профілактика інфарктів та інсультів.
Зниження ваги на 3-5% допомагає позбавитись від жирових відкладень в печінці. А якщо позбавитись 10% ваги, то можна зовсім позбавитися стеатоза.

Разом з тим лікар гастроентеролог призначає гепатопротекторні препарати, які відновлюють клітини печінки та захищають їх від пошкоджень, контроль біохімічних показників АЛТ та АСТ, а також контрольні УЗД печінки.

При слідуванні рекомендаціям лікаря можна досягти не тільки нормалізації біохімічних показників, а і гістологічних змін в тканинах печінки.

В лікувально-діагностичному центрі «Мед-Атлант» є можливість якісного обстеження (лабораторна діагностика, УЗ обстеження на апаратах експертного класу) та консультацій і супроводу лікування гастроентерологами.

Ціна консультації гастроентеролога для лікування НАЖХП

Послуга Ціна
Консультація гастроентеролога 400 грн.
Наші спеціалісти
Терапевт, гастроентеролог Лудчак Наталя Володимирівна
Лудчак
Наталя Володимирівна
Терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 40 років
Детальніше
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог Журавльова Олена Анатоліївна
Журавльова
Олена Анатоліївна
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 22 роки
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img