Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

  • uk
Швидкий перехід
Спеціалісти Ціни Відгуки

Лікування синдрому подразненого кишечника

Синдром подразненого кишечника — досить поширена патологія (є у 10-20 % населення), функціональний розлад тонкого та товстого кишечника, що проявляється комплексом симптомів при відсутності органічних змін в кишечнику. І це не поодинокі порушення роботи кишечника, перераховані нижче ознаки стало тривають від декількох місяців і значно знижують якість життя.

Симптоми синдрому подразненого кишківника

Клінічними проявами симптому подразненого кишечника є:

  • Порушення дефекації (або діареї, або закрепи).
  • Порушення регулярності дефекації.
  • Кров’янисті виділення під час дефекації.
  • Відчуття неповного випорожнення.
  • Метеоризм.
  • Біль і спазми в кишківнику.
  • Біль в животі, часто в підребер’ї.
  • Відсутність апетиту, навіть страх вживання їжі через очікування діареї та закрепів.

При синдромі подразненого кишечника больові відчуття, як правило, тимчасово зникають після дефекації. Проте це захворювання симптоматично маскується під ряд інших, більш серйозних захворювань, тож варто звернутись до гастроентеролога для диференційованої діагностики, постановки правильного діагнозу та призначення лікування.

Причини появи синдрому подразненого кишечника

Лікарі гастроентерологи вважають, що патологію спричиняє комплекс причин. Чи не на першому місці стресовий фактор, що часто супроводжує людей в сучасному світі. Також впливають гормональні порушення, дисбаланс біологічно активних речовин, які регулюють роботу кишечника, малорухомий спосіб життя, нездорове харчування, вживання газованих напоїв.

При будь-яких причинах не варто займатись самолікуванням. Навпаки, це може змазати клінічну картину і ускладнить потім постановку правильного діагнозу.

Сама по собі патологія знижує якість життя, а при тривалому перебігу може призвести до хронічного коліту, що є вже більш небезпечним і складним в лікуванні в першу чергу для самого пацієнта.

Діагностика синдрому подразненого кишечника

Для відвідування лікаря корисно буде попередньо зробити УЗД органів черевної порожнини (в ідеалі натще). При описів скарг і симптомів гастроентерологу обов’язково згадайте ліки, які приймаєте, а також опишіть щоденний раціон. Якщо лікар призначить, то додатковим методами обстеження можуть бути лабораторні аналізи, УЗД органів малого тазу (для виключення інших патологій) та колоноскопія (для диференційованої діагностики від запальних уражень кишечника). 

Лікування синдрому подразненого кишечника

Синдром подразненого кишечника лікується дотриманням певного раціону харчування разом з медикаментозним лікуванням. З раціону буде рекомендовано виключити бобові, капусту, молоко, занадто жирну їжу, газовані та алкогольні напої.

Серед ліків залежно від особливостей функціональних розладів, наявних захворювань, віку призначаються прокінетики, ферментні препарати, еубіотики, препарати для зняття спазмів та інші за показами.

Корисною буде робота з психотерапевтом для корекції реакцій та поведінки.

При дотриманні здорового способу життя, зниження стресів або корекції занадто гострої реакції на подразнення, адекватному і вчасному лікуванні стан людини покращується і прогноз сприятливий.

Для запису на консультацію до гастроентеролога звертайтесь за телефонами контакт-центру.

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

Чим небезпечний синдром подразненого кишечника?

При тривалих розладах і відсутності лікування цей синдром може призвести вже до структурних змін кишечника: хронічний коліт (запальні та дистрофічні порушення стінки товстої кишки) або  дивертикульоз товстої кишки (поява випинань на стінках товстого кишечника).

Хто лікує синдром подразненого кишечника?

Лікує гастроентеролог. Можливе скерування на консультацію та огляд до проктолога в процесі діагностики патології.

Що можна їсти при синдромі подразненого кишечника?

Бажано виключити всі рафіновані продукти, цільне молоко, варені та смажені яйця, жирні кисломолочні продукти та жирне м’ясо, дуже міцний чай, газовані напої, алкоголь. Необхідно виключити фрукти та ягоди з підвищеним вмістом фруктози (груші, сливи, персики, виноград).
Рекомендовано вживати крупи (рисову, вівсяну, гречневу) на воді або нежирному бульйоні, нежирний сир та тверді сири, парові омлети, парові котлети з м’яса птиці або рибні, запечене нежирне м’ясо або риба, неміцний чай, вода. Каву можна помірно вживати, якщо вона не посилює симптоми подразнення.

Ціна консультації гастроентеролога для лікування синдрому подразненого кишківника

Послуга Ціна
Консультація гастроентеролога 400 грн.
Наші спеціалісти
Терапевт, гастроентеролог Лудчак Наталя Володимирівна
Лудчак
Наталя Володимирівна
Терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 40 років
Детальніше
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог Журавльова Олена Анатоліївна
Журавльова
Олена Анатоліївна
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 22 роки
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img