Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

  • uk
Швидкий перехід
Спеціалісти Ціни Відгуки

Лікування виразки дванадцятипалої кишки та шлунку

Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ДПК) та шлунка — це утворення вогнищ запалень, а далі пептичних виразок в слизовій з подальшим некрозом тканин. Це хронічне захворювання, яке розвивається поступово і без вчасного і належного лікування становить небезпеку для життя людини.

Причини виразки дванадцятипалої кишки та шлунку

Найбільш частою причиною появи виразкової хвороби ДПК та шлунку є інфікування бактерією Helicobacter pylori та підвищена кислотність шлунку (хронічний гастрит з підвищеною кислотністю), а також стресові ситуації. Серед інших причин: тривалий прийом деяких лікарських середників, тривале неправильне харчування, куріння, внутрішні опіки, травми живота, а також вплив інших хронічних чи інфекційних захворювань.

Симптоми виразкової хвороби ДПК та шлунку

Для цієї хвороби можливий безсимптомний перебіг на початковій стадії. Ознаками розвитку цієї патології є біль в епігастральній ділянці (в області шлунку), найчастіше до прийому їжі та через пару годин після прийому їжі, біль вранці, а також нічний біль з іррадіацією в спину. Серед інших симптомів будуть печія, нудота, блювота, втрата апетиту, хронічні закрепи, щільний білий наліт на язику.

Симптоматично виразкова хвороба проявляється як і інші захворювання ШКТ, тому при будь-яких змінах зверніться на консультацію до лікаря гастроентеролога для диференційованої діагностики, постановки діагнозу та лікування.

Діагностика виразки дванадцятипалої кишки та шлунку

Найперше лікар збирає детальний анамнез, в тому числі по супутнім захворюванням. Для уточнення діагнозу призначається:

Вся діагностика доступна в нашому медичному центрі.

Лікування виразки дванадцятипалої кишки та шлунку

Лікування виразки дванадцятипалої кишки та шлунку

При виявленні Helicobacter pylori лікар призначає відповідне лікування по індивідуально підібраній схемі, яка включатиме антибіотики.

При відсутності інфікування цією бактерії призначається протизапальна терапія націлена на зменшення секреції соляної кислоти.

Обов’язковим при лікуванні є дотримання дієти, також важливо суттєво обмежити вживання алкоголю (краще повністю відмовитись) і необхідно кинути курити, так як паління суттєво сповільнює загоєння виразок та провокує рецидиви.

Важливо знати! Поява випорожнень чорного кольору може вказувати на шлункову кровотечу. Поява гострого болю і блювання з коричневими виділеннями може свідчити про перфорацію виразки та внутрішню кровотечу. Цей стан потребує невідкладної госпіталізації та оперативного втручання.

Профілактика виразкової хвороби ДПК та шлунку

Основним для профілактики є слідкування за загальним станом організму, вчасне лікування хронічних гастритів, здорове харчування. При необхідності тривалого прийому лікарських засобів, які можуть негативно вплинути на слизову проконсультуватись по прийому препаратів протекторної дії. Для зміцнення організму важливі також здорова фізична активність та уникнення хронічних стресів.

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

Як болить виразка шлунку?

Біль може бути різного характеру і гостроти. Найчастіше це біль до вживання їжі (так званий “голодний” біль), через кілька годин після їжі, а також вночі з іррадіацією в спину.

Як болить виразка дванадцятипалої кишки?

Біль локалізується праворуч, на 5-7 см. вище пупка. Біль при виразці дванадцятипалої кишки також пов’язаний або з вживанням їжі, або при відчутті голоду.

Як відрізнити гастрит від виразки шлунку?

Симптоматично є незначні відмінності в болі, однак самостійно, без кваліфікованої інтерпретації симптомів лікарем та без діагностики, неможливо відрізнити гастрит та виразку шлунку.

Яка основна причина виразки шлунку та дванадцятипалої кишки?

Найчастіше причиною є інфікування бактерією Хелікобактер Пілорі та стреси. Однак є і інші причини неінфекційного характеру. Відповідно призначається різне лікування.

Чи можна повністю вилікувати виразку шлунку?

На жаль, гарантувати повного одужання неможливо. Для тривалої ремісії має значення стиль життя людини (здорове харчування, відмова від шкідливих звичок, уникнення хронічних стресів). Можливи сезонні загострення на 2-3 тижні. Проте при дисципліні, слідкуванні за станом здоров’я можливо вийти в ремісію, уникнути або скоротити тривалість загострень.

Ціна консультації гастроентеролога для лікування виразки дванадцятипалої кишки та шлунку

Послуга Ціна
Консультація гастроентеролога 400 грн.
Наші спеціалісти
Терапевт, гастроентеролог Лудчак Наталя Володимирівна
Лудчак
Наталя Володимирівна
Терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 40 років
Детальніше
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог Журавльова Олена Анатоліївна
Журавльова
Олена Анатоліївна
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 22 роки
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img