Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Швидкий перехід
Спеціалісти Ціни Відгуки

Лікування хвороби Лайма (кліщовий бореліоз)

 • Як діяти після укусу кліща?
 • Особливості діагностики
 • Тактика лікування практикуючими інфекціоністами

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) — інфекційне захворювання спричинене бореліями, що можуть потрапити у кровоносну систему людину через укус інфікованого кліща. Пік зараження припадає на травень-червень, інфікування можливе з квітня по листопад. Захворювання небезпечне ускладненнями для організму людини, за відсутності вчасної діагностики та лікування.

Розрізняють гостру та хронічну форми хвороби. За симптоматикою одним з характерних симптомів Лайм-бореліозу є наявність еритреми — почервоніння на шкірі кільцевої форми, що збільшується в діаметрі. Однак у великої частини інфікованих еритреми немає. Можливі симптоми характерні для звичайної застуди — підвищення температури, біль в суглобах та м’язах, млявість, головний біль. З часом, при відсутності лікування, можливі кардіологічні та неврологічні проблеми. 

Вчасна діагностика хвороби ускладнена симптомами, що легко сплутати зі звичайним ГРВІ, особливо якщо відсутня еритрема. Якщо ви знаєте про укус кліща або були на природі, особливо в період травня-червня, то варто знати про необхідність консультації у інфекціоніста.

Лікар інфекціоніст для лікування хвороби Лайма

Як діяти після укусу кліща?
При виявленні кліща необхідно його витягнути. При відповідних навичках можна зробити це самостійно або звернутись для цього до лікаря (в нашому медичному центрі можна звернутись до дерматовенеролога або хірурга). Основна задача після укусу — спостерігати за своїм станом. При появі ознак лихоманки та, особливо, при появі почервоніння на шкірі — зверніться до інфекціоніста для додаткової діагностики та призначення лікування. 

ДІАГНОСТИКА ХВОРОБИ ЛАЙМА В ЛДЦ «МЕД-АТЛАНТ» В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Для діагностики хвороби інфекціоніст збирає анамнез. Як правило, необхідні додаткові лабораторні аналізи:

 • Аналіз на антитіла IgM, IgG до Бореліа ІФА методом — кількісне визначення антитіл, можна призначати не раніше 20-25 днів після укусу. Часто цього аналізу є достатньо.
 • Імуноблот IgM+IgG методом Western Blot — аналіз на окремі специфічні білки до Борелії. Високоточний аналіз, що зараз є золотим міжнародним стандартом в діагностиці. Важливий при необхідності уточнення результатів ІФА, при пограничних рівнях антитіл при аналізі ІФА, при особливостях імунної системи людини тощо.

Важливо: направлення на аналізи та їх розшифровку довіряйте лікарю. Самопризначення та самостійна інтерпретація результатів можуть призвести до негативних наслідків та втрати часу.

ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ ЛАЙМА В ЛДЦ «МЕД-АТЛАНТ»

Інфекціоніст обирає тактику лікування залежно від діагностованої форми хвороби — гостра або хронічна. 
Для гострої форми за протоколом призначається антибіотикотерапія на 21 день.
Для хронічної форми призначається лікування до 28 днів з можливим повторенням курсу.
Розпочатий на ранніх стадіях захворювання курс лікування, як правило, забезпечує повне одужання.

Профілактика захворювання.
Специфічної профілактики захворювання немає, вакцини поки що не існує. Серед загальних профілактичних рекомендацій — вдягання закритого одягу для відпочинку на природі, користування спеціальними засобами від кліщів.

Запис до інфекціоніста:
для запису дзвоніть
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133
або скористайтесь формою запису на сайті. 

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

Чи можна повністю вилікувати хворобу Лайма?

Так, при вчасному зверненні до лікаря можна повністю вилікувати хворобу Лайма і уникнути небажаних наслідків.

Як розпізнати хворобу Лайма?

Найчастіше симптомами хвороби Лайма є:

 • Підвищення температури.
 • Наявність еритреми — почервоніння на шкірі кільцевої форми, що збільшується в діаметрі (еретрима є не завжди!).
 • Біль в суглобах.
 • Млявість, слабкість.
 • Головний біль.

Проте довірте постановку діагнозу і лікування саме лікарю інфекціоністу.

Які наслідки після хвороби Лайма?

Якщо вчасно не провести лікування, то наслідками є серйозні кардіологічні та неврологічні патології, що можуть призвести до інвалідизації.

Послуга Ціна
Консультація інфекціоніста 400 грн.
Відгуки
Rano (24.08.2022)
Выбрать правильное направление в лечении той или иной болезни и довести до логического устранения и завершения ее - это самое высокое профессиональное искусство, которым обладает очень старательный, умный, грамотный врач , Ивасишин Олена Миколаївна .Пишу исключительно про себя: в начале апреле 2022г при весенних работах на участке была покусана и инфицирована ранними мошками, комарами и др. Произошла реакция организма на укусы , пошли оттёски, расчесы по рукам, голове, аллергические реакции на глаза и тело. Зная про себя много , не предполагала,что ещё и с таким кашмаром придётся столкнуться. Сходила к семейному врачу, к четырём специалистам в поликлиники . Никто не смог мне помочь в лечении, временное облегчение и куча препаратов и мазей. Тем временем болезнь стала прогрессировать, и появились эритемы бордового «цветочного покроя», которые стали на протяжении трёх месяцев увеличиваться по всему телу. Временные противоаллергические, а затем уже и антибиотики на протяжении 27 дней подорвали не только здоровье, но и сломили меня морально и духовно. В надежде я обратилась уже в медцентр к инфекционисту, Олене Миколаївне.Приём проходил долго, выслушала все мои жалобы и доводы очень внимательно, первичный осмотр сделала, задала по делу вопросы, направила на анализы. После получения результатов анализов очень грамотно и точно подошла к лечению в моей ситуации. Результаты появились уже на третьи сутки. И я с большой благодарностью обращаюсь к моему лечащему врачу, медцентру, в котором работает такой умный, скромный, прекрасный специалист!!! Пишу отзыв для того, чтобы многие люди смогли также как и я найти «своего» врача и вылечиться от разных недуг и болезней быстро, правильно и легко!!! Всем доброго здравия и мирного неба над головой!
Мед-Атлант

Rano, вдячні від серця за такий розлогий відгук та довіру! Раді працювати для Вашого здорового життя!

Ірина (10.05.2022)
Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю-інфекціоністу ІВАСИШИН Олені Миколаївні! Велике спасибі Вам за високий професіоналізм, надзвичайну лікарську уважність, чуйність та небайдужість до пацієнтів. Дякую Вам за розуміння та кропітку роботу над моїми зверненнями. З повагою, Ваша пацієнтка Ірина І.
Мед-Атлант

Ірино, раді бути корисними. Дякуємо Вам за відгук! Бажаємо бути здоровою для повноцінного життя!

Наші спеціалісти
професор кафедри інф.хв. Інфекціоніст Матейко Галина Богданівна
Матейко
Галина Богданівна
професор кафедри інф.хв. Інфекціоніст
стаж роботи - 40 років
Детальніше
Інфекціоніст, дитячий інфекціоніст Івасишин Олена Миколаївна
Івасишин
Олена Миколаївна
Інфекціоніст, дитячий інфекціоніст
стаж роботи - 9 років
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img