Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

  • uk
Швидкий перехід
Спеціалісти Відгуки

Лікування бронхіальної астми

Бронхіальна астма — хронічне захворювання, що характеризується приступами задухи. При цій патології є запальний процес в дихальних шляхах, через що виникають спазми обструктивного характеру при диханні. Вилікувати захворювання повністю неможливо, однак цілком можливо досягти довгої ремісії при супроводі лікаря пульмонолога.

Бронхіальна астма буває алергічного походження (вплив алергенів, часто поєднується з ринітом та подразненням шкіри) та ендогенного (інші причини виникнення).  

Причини бронхіальної астми:

  • Спадковість.
  • Постійний контакт з алергенами, хімічними речовинами.
  • Несприятлива екологія, робота на шкідливому виробництві.
  • Неправильне харчування, ожиріння.
  • Гострі постійні стреси.

Симптоми бронхіальної астми
Приступи задухи — основний симптом. Цьому передують інші ознаки, за якими людина вже розуміє, що може бути приступ. Такими передвісниками є свист та хрипи при вдиху/видиху, неможливість зробити вдих на повну, вологий кашель, чхання, задишка від фізичних навантажень.
Також важливою симптоматикою є періодичні алергічні реакції, часті простудні захворювання, які мають негативний вплив на легені, сезонні проблеми з диханням.

Діагностика бронхіальної астми в «Мед-Атлант»

Для діагностики та встановлення діагнозу необхідно звернутись до пульмонолога. Лікар на консультації збирає анамнез, проводить простукування грудної клітини (перкурсію) та вислуховування (аускультацію). Для підтвердження діагнозу також:

  • проводиться спірометрія — одразу на консультації, в т.ч. проба з бронхолітиком.
  • лікар виписує направлення на аналізи (загальний аналіз крові, біохімічні маркери, аналіз мокротиння тощо) та обстеження (електрокардіограма).

Всі обстеження та аналізи можна пройти в нашому центрі.

Лікування бронхіальної астми

Лікування бронхіальної астми поєднує медикаментозне лікування, виключення або значне зменшення контакту з хімічними речовинами, дотримання дієти, відмову від куріння і загалом здоровий спосіб життя. Важливими будуть регулярне вологе прибирання, піші прогулянки щодня, здорові фізичні навантаження з тренуванням дихання.

Консервативне лікування передбачає дві основні групи препаратів:

  1. Базисна терапія. Препарати призначаються на тривалий час. Ціль прийому даних ліків — зменшити запальні процеси в бронхах, які провокують приступ.
  2. Симптоматична терапія. Препарати за необхідності для зняття спазму під час приступу.

При дотриманні рекомендацій лікаря щодо режиму життя, графіку прийому медикаментів людина може вийти у довготривалу ремісію. 
При недотриманні плану лікування бронхіальна астма дасть ускладнення на серцево-судинну систему, може стати причиною емфіземи легень, а також приступ задухи може призвести до летального випадку.

При найменших симптомах проблем з диханням, не зволікайте. Записуйтесь на консультацію до терапевта або вузькопрофільного спеціаліста — пульмонолога.

Наші спеціалісти
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог Журавльова Олена Анатоліївна
Журавльова
Олена Анатоліївна
пульмонолог, терапевт, гастроентеролог
стаж роботи - 22 роки
Детальніше

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img