Графік роботи:
Пн-Пт: 08:30-20:00
Сб: 09:00-15:00

Вакцинація дорослих

На сьогоднішній день люди забувають, що найкраще лікування захворювання - його специфічна профілактика. Саме тому рекомендовано проведення планової вакцинації не тільки діткам а і дорослим. Це не означає, що Ви 100% не захворієте при контакті з хворою людиною, але точно легше перенесете дане захворювання, адже Ваш організм вже виробить захист до нього.

Згідно календаря профілактичних щеплень затвердженим в Україні дорослому населенню з 16-ти років кожних 10-ть років проводять ревакцинацію проти:

- дифтерії

- правця

Тобто в 26-ть, 36-ть, 46-ть, і.т.д. Саме завдяки такій специфічній плановій профілактиці ми так рідко чуємо про випадки цих важких захворювань. Якщо Ви по якійсь причині пропустили і не вакцинувалися більше 10-ти років – необхідно звернутися до відповідного спеціаліста (терапевт, інфекціоніст), де нададуть консультацію та відповідь на всі запитання.

На сьогоднішній день наявна якісна вакцина, яка захищає не тільки від дифтерії, правця, а і від кашлюка – Бустрікс (виробник Бельгія)

Важливість вакцинації для дорослих

Також, не потрібно забувати про профілактику грипу. Всі ми пам’ятаємо про спалах в 2009 році, коли люди масово хворіли на грип з різноманітними ускладненнями. Доступна для населення вакцина - Ваксігрип (виробництва Франції), її склад відповідає рекомендаціям МООЗ та рішенню Європейського Союзу стосовно складу вакцини проти грипу сезону 2017-2018 р-р. Для Півної півкулі її використовують з метою профілактики для дітей 6 місяців та дорослим.

Оскільки рак шики стає все більш поширеним вакцина – Церварикс (виробник ) використовують як для дівчаток починаючи з 9-ти років, такі дорослим жінкам для профілактики передпухлинних станів (шийки матки, вульви й піхви) та раку шики, що спричиняється вірусом папіломи людини.

Єдиним проти показом для щеплення являється гіперчутливість до будь-якої діючої чи допоміжної речовини, що можуть бути присутніми в складовій кількості таких як компоненти: курячих яєць (фоальбумін, курячий білок), формальдегід, охтоксикол –д.

Вагітність, не являється протипоказом до вакцинації, її слід відкласти лише у разі захворювання, що супроводжується помірним або значним підвищенням температури тіла, гострим захворюванням. Вакцинація дорослих важлива не менше, аніж вакцинація дітей.


P.S. Захистіть себе та свою сім`ю – вакцинацією!