Лікування везикуліту
Везикуліт (інша назва “сперматоцистит”) – це інфекційне запалення сім'яних міхурців або везикул, які розташовані над передміхуровою залозою і беруть участь у сперматогенезі та сім’явиверженні. Відповідно захворювання негативно впливає на якість статевого життя, розвивається еректильна дисфункція, а без належного лікування везикуліт може призвести до гнійних запалень та втрати функцій везикул.
Причини появи везикуліту
Везикуліт дуже рідко проявляється як самостійне захворювання. Як правило, це ускладнення від інших патологій та несприятливих чинників. До них відносяться:
- Не проліковані інфекційні захворювання чоловічої сечостатевої системи (хламідіоз, гонорея, уретрит, цистит та інші).
- Ускладнення на фоні простатиту.
- Ускладнення на фоні гемороїдальної хвороби.
- Нерегулярне статеве життя, часта практика переривання статевого акту.
- Застійні явища в органах малого тазу через малорухомий образ життя.
- Наслідок травм.
Якщо є шкідливі звички та нездорове харчування, то це теж негативно впливає і сприяє розвитку захворювання.
Симптоми везикуліту
Симптоми запалення сім'яних міхурців можуть бути ознаками інших захворювань, в будь-якому разі зверніться якнайшвидше до уролога. За формою везикуліт може бути гострий та хронічний, то симптоми дещо відрізняються.
При гострому везикуліті є такі ознаки:
- Біль в області паху, анусу або в крижах.
- Часті позиви до сечопуску, спазми при цьому.
- Спазми при випорожненні кишківника.
- Підвищена температура тіла.
При хронічному везикуліті всі ті ж симптоми (можуть бути менше виражені), а також передчасна еякуляція, відсутність оргазму, наявність в спермі домішків крові чи гною.
При хронічному везикуліті є суттєвий ризик розвитку непліддя.
Діагностика везикуліту
Важливо не займатись самолікуванням, щоб уникнути хибної інтерпретації при обстеженні. Зверніться на консультацію та огляд до лікаря уролога. Після збору детального анамнезу лікар за попереднім діагнозом скерує на обстеження для уточнення діагнозу. Крім УЗД та лабораторних обстежень можливе призначення спермограми. В окремих випадках уролог призначить КТ чи МРТ для оцінки структури везикул і точної картини змін, що відбулися.
Лікування везикуліту
Везикуліт в більшості випадків лікується консервативно, тактика лікування обирається індивідуально залежно від причин розвитку патології. Важливо також лікувати і захворювання, які спричинили везикуліт, якщо такі є. Терапія включає антибіотики, флеботоніки, ферменти та інші. Корисними також будуть фізіотерапевтичні процедури за рекомендацією лікаря. При вчасному зверненні до лікаря та ретельному дотриманні приписів уролога прогноз спрятливий.
Записатися до уролога для лікування везикуліту можна через сайт або контактні номери телефонів. Подбайте про своє здоров’я, адже фізично здорова людина має і кращий психологічний стан.