Алгоритм дій персоналу ЛДЦ «Мед-Атлант» на час карантину та при підозрі на коронавірус
Загальна інформація: Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Механізм зараження, шляхи та фактори передачі інфекції, спричиненої 2019-nCoV - передача вірусу від людини до людини можлива крапельним, повітряно-пиловим, фекально-оральним та контактно-побутовим шляхами; передача вірусу від тварини до людини можлива контактним шляхом та при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних продуктів.
Симптоми
У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:
- гарячка;
- кашель;
- задишка (ускладнене дихання).
Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом.
У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень (пневмонію).
На виконання вимог Міністерства охорони здоров’я України.
Прохання ознайомитися і дотримуватися.
Звернення пацієнта для запису на прийом відбувається ТІЛЬКИ в телефонному режимі,
або через соціальні мережі та іншого роду віддаленого звернення (сайт, смс…)
МЕД-АТЛАНТ на особливий період (карантину) не обстежує пацієнтів без попереднього запису.
- Лікар особисто несе відповідальність за прийом громадян без попереднього запису, а також за приховування інформації.
- Лікар не дозволяє собі запізнюватися на робоче місце з метою запобігання скупчення відвідувачів в закладі охорони здоров’я.
- Персонал Мед-Атлант приходить на робоче місце за 20 хв до початку прийому щоб підготувати робоче місце та себе особисто.
- Звернення замовників (пацієнтів) відбувається у віддаленому режимі по засобах комунікації та реєстрації.
- Адміністратори лікувального закладу попередньо ознайомлюються з пацієнтом: визначають мету звернення, попереджують за достовірність інформації, роблять попередній запис, нагадують про правила відвідування закладів скупчення людей згідно особливого періоду та надають інформації лікарю для організації прийому відвідувачів.
- Список записів передається лікарю та його помічнику (медичній сестрі).
- Лікар особисто робить попередній перегляд списку звернення замовників (пацієнтів) аналізуючи інформацію, яку подали адміністратори.
- Якщо виникають підозри або не зрозумілість щодо звернення замовника (пацієнта) лікар особисто або медсестра в присутності лікаря робить ще один контакт по телефону для визначення достовірності інформації.
- Якщо ніяких особливих умов даних умов прийому пацієнтів немає, то прийом здійснюється згідно запису.
- Якщо пацієнт звернувся за негайною допомогою, яка не пов’язана з COVID-2019 Адміністрація закладу діє згідно локальних протоколів та наявності відповідних спеціалістів.
- Максимально намагаємося допомогти замовнику (пацієнту) або перенаправляємо його у відповідний лікувальний заклад за специфікою звернення!
Лікувально-діагностичний центр «МЕД-АТЛАНТ» працює для забезпечення здоров’я замовників (пацієнтів).
Адміністрація закладу має право відмовити в прийомі замовника (пацієнта) в разі виявлення не достовірної інформації з боку особи , яка прийшла на прийом а також у разі порушення правил внутрішнього розпорядку або не дотримання інструкцій та алгоритмів дій запроваджених в особливий період.
Лікувально-діагностичний центр «Мед-Атлант» немає на меті відмовляти у зверненні замовників (пацієнтів), а максимально спробує вам допомогти у ваших зверненнях.
Наша мета: ВАШЕ – ЗДОРОВ’Я.
Нагадуємо, що лікувально-діагностичний центр «Мед-Атлант» не являється профільним медичним центром щодо надання 100%-го лікування осіб, які мають підозру на COVID -2019, але ми максимально будемо допомагати особам які звернулися за допомогою в межах наших можливостей і компетенцій.
ДІАГНОСТИКА ОСІБ, МОЖЛИВИХ ДО ЗАРАЖЕННЯ COVID-2019
Запідозрити інфікування 2019-nCoV слід у осіб, у яких:
Наявне гостре респіраторне захворювання з будь-яким ступенем тяжкості,
Якщо за 14 днів до початку захворювання, відбулась будь-яка з наступних ситуацій:
- Близький фізичний контакт з особою, що має підтверджений випадок інфекції 2019-nCoV;
- Історія подорожі до або проживання в місті Ухань, провінція Хубей, Китай;
- Перебування з туристичною метою або з метою роботи в країні, де звітувались випадки 2019-nCoV;
- Прямий контакт з тваринами, якщо встановлено, що 2019-nCoV циркулює у тваринній популяції або є припущення, що інфекція 2019-nCoV походить від тварин.
АЛГОРИТМ ДІЙ:
1) Провести термометрію та пульсоксиметрію (SpO2 в нормі 95-98 %)
2) Взяти матеріал для лабораторного тестування за умов наявності індивідуальних засобів захисту лікаря та проходження ним відповідного навчання (наказ МОЗ України від 25.02.2020 № 552), забезпечити правильне транспортування матеріалу.
3) Зразки матеріалу для лабораторного тестування збираються з нижніх дихальних шляхів (такі як мокротиння, ендотрахеальний аспірат або бронхоальвеолярний лаваж). Якщо у пацієнтів немає симптомів захворювання нижніх дихальних шляхів або є клінічні ознаки цього, але збір матеріалу з нижніх дихальних шляхів неможливий, слід збирати зразки верхніх дихальних шляхів (носоглотковий аспірат або комбіновані назофарингеальні та орофарингеальні тампони). При збиранні зразків матеріалу з верхніх дихальних шляхів використовуйте стерильні тампони та вірусні транспортні носії. Не торкайтеся ніздрів або мигдалин. У пацієнта з підозрою на 2019-nCoV, особливо з пневмонією або тяжким перебігом, один зразок з верхніх дихальних шляхів є недостатнім, і рекомендуються додаткові зразки з верхніх дихальних шляхів і з нижніх дихальних шляхів, перевага надається зразкам з нижніх дихальних шляхів.
4) Мед-Атлант не являється профільним медичним центром в лікуванні COVID -2019 тому максимально допомагає забезпечити пацієнта своєчасною допомогою та транспортуванням його в спеціальні державні лікувальні заклади для подальшого обстеження.
ТАКТИКА ЛІКАРЯ або ОСОБОВОГО СКЛАДУ «МЕД-АТЛАНТ» в разі підозри захворювання пацієнта на COVID -2019:
Особи з легкими респіраторними симптомами та підозрою на інфекцію 2019-nCoV та їх доглядачі повинні дотримуватись правил гігієни (додаток 4 до наказу МОЗ України від 25.02.2020 № 552):
- часто дотримуватись гігієни рук, використовуючи натирання рук розчинами на спиртовій основі, або обробкою милом з водою;
- триматися на максимальній відстані від здорових осіб (не менше 1 метра);
- користуватися медичною маскою;
- прикривати рот і ніс при кашлі або чханні одноразовою паперовою тканиною, утилізувати її після використання;
- мити чи обробляти руки відразу після контакту з дихальними виділеннями;
- покращити повітряний потік у житловому приміщенні, часто провітрювати.
Інформування про випадок: Лікар, який виявив у хворого 2019-nCoV:
- Рукавички для огляду
- Щиток для лиця з прозорого пластику
- Окуляри захисні
- Маска медична/хірургічна
- Халат одноразового використання, стійкий до рідини, довжиною до середини литки.
Медичні працівники повинні:
А. носити медичну маску при вході в приміщення, де пацієнти, підозрювані або підтверджені зараженням 2019-nCoV, приймаються та в будь-якій ситуації догляду підозрюваному чи підтвердженому випадку;
В. використовувати респіратор твердих часток, або його еквівалент, під час виконання аерозольних процедур, таких як інтубація трахеї, інвазивна вентиляція, трахеотомія, серцево-легенева реанімація, ручна вентиляція перед інтубацією та бронхоскопія
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор ЛДЦ «Мед-Атлант» В.О. Монастирський