Ивано-Франковск, ул. Черновола, 48

Ивано-Франковск, ул. Черновола, 23

Самоосмотр молочных желез

Напевно кожен глибоко в душі розуміє що таке захворювання-рак молочної залози. Та тільки одна назва і думка що це може бути в когось з нас, навіює страх… Не всі мають час та можливість відвідати лікаря, стояти у довгих чергах, а дехто просто боїться піти, що б не почути страшну фразу «у Вас виявлено..». Чому саме такий менталітет? Ми чекаємо до останнього, а потім сльозами беремося за голову, коли вже пізно щось робити?!

Кожна дівчина починаючи з підліткового віку розуміє, що молочні залози - це гордість та краса кожної жінки, яка не тільки приносить радість оточуючим людям, а відіграє важливу роль у вигодовуванні малюка. Адже саме через грудне молоко в нас відбувається перший контакт з диною, передача імунітету, прояв материнської любові. Саме тому, ми повинні приділяти увагу стану молочних залоз.

Як правильно в домашніх умовах зробити перші кроки, провести самоогляд молочної залози, що б не пропустити патологічних утворень:

Процедура є дуже простою і не потребує багато часу, проводиться не частіше раз на місяць в першу фазу менструального циклу - це 2-3 день після менструації, саме в ці дні в подальшому ми повинні проводити самоогляд (кожний день менструального циклу впливає на структуру молочної залози).

Крок 1. Роздягніться до пояса, зніміть бюстгальтер та ретельно огляньте його з внутрішньої сторони, незначні виділення з соска можна не замітити на шкірі, але вони залишать слід - це можуть бути плями жовтого, зеленого, бурого та червоного кольору.

Крок 2. Ставши перед дзеркалом, вільно опустіть руки до низу. Ретельно оглядайте кожну грудь: контури, форму, величину, зверніть увагу на симетричність (допускається маленька асиметрія), шкіра: висипання, почервоніння, лущення, набряклість типу «лимонної шкірочки», вип`ячування або втягнення соска. Підніміть руки вгору, зробіть пару нахилів (вперед, в бік) та зауважте чи немає фіксації або зміщення однієї із залоз.

Крок 3. Можна проводити під час миття у душі, при цьому використовуючи гель, що сприятиме легкому промацуванні молочної залози. Вертикальному положенні підніміть одну руку та закинь її за голову, правою проводьте дослідження лівої груді, лівою - правої рухаючись подушечками пальців (а не кінчиками) від поверхневого до глибоко проникнення в тканину молочної залози по спіралі від ключиці до ділянки соска.

Крок 4. Огляньте сосок: чи немає змін кольору, втягнення, тріщин, прощупайте його та підсоскову ділянку. Обережно візьміть сосок великим і вказівним пальцем та натисніть на нього, визначаючи наявність або відсутність виділень.

Крок 5. Ляжте на тверду, плоску поверхню, під лопатку досліджуваної залози можна підкласти валик або подушку. Одну руку закиньте за голову, а другою проводьте обстеження коловими рухами у напрямку до соска.

Крок 6. Після цього витягніть руку вздовж тулуба і пропальпуйте підпахвову ділянку, на наявність, чи відсутність збільшених лімфатичних вузлів.

Намацавши ущільнення, не потрібно зразу лякатися, можливо - це характерні зміни структури залози, або ознаки мастопатії, просто зверніться до лікаря та переконайтеся що насправді все гаразд. В подальшому перевіряйтеся в домашніх умовах і помітивши помітні зміни не гайте час, зверніться до лікаря!!!

Дата публикации 30.04.2017
Напишите нам

Тут можно написать администрации пожелания, отзывы, какой-нибудь вопрос или обращение по роботе ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наши контакты

Корпус 1

Мы находимся по адресу:
г.Ивано-Франковск,
ул.В.Черновола, 48

Телефоны для предварительной записи и уточнений:
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Вс.: выходной

google-map-img