Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

 • uk

Сучасна анестезія в Мед-Атлант — яка вона?

Чи можливий наркоз без голодування перед операцією та поганого самопочуття після? — Так, якщо застосовувати принципи сучасної анестезії. Про все це розповідає Любов Василівна Грицишин, анестезіолог нашої клініки.
 
Основними складовими перемоги над хворобою є оцінка ступеня медичного втручання, належна підготовка, емпатія, злагоджена робота персоналу та налаштування на позитивний результат лікування.
 
Одним з першочергових завдань сучасної медицини є зниження ризиків виникнення ускладнень під час та після оперативного втручання. Чи не найбільшу роль у виникненні останніх відіграє стрес-відповідь, що розвивається в результаті хірургічної травми. Вираженість  хірургічної стрес-відповіді визначається насамперед травматичністю втручання  і його тривалістю. Тому пацієнти завжди потребують адекватного знеболення в пери- та післяопераційному періодах.
 
Власне пошук методів ефективного захисту пацієнта від болю при та після виконання оперативних втручань спонукало нас до застосування принципів мультимодальної  анестезії та протоколу прискореного відновлення після операції ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), що є звичною практикою у високорозвинених країнах світу.

Принципи ERAS в «Мед-Атлант»

Застосування протоколу ERAS передбачає наступне:
 • Відмова від премедикації, седації та голодування перед операцією.
 • Застосування малоінвазивних оперативних технік.
 • Скорочення часу перебування пацієнта на операційному столі до 4 годин.
 • Зниження рівня інвазії (хірургічної та анестезіологічної).
 • Використання загальних анестетиків і гіпнотиків короткої дії (севофлюран, пропофол) з обмеженим застосуванням опіоїдів.
 • Запобігання післяопераційній нудоті та блювоті.
 • Уникнення  гіперволемії та гіпотермії через зігрівання пацієнта та інфузійних середників.
 • Власне застосування мультимодальної анестезії(ММА).

Принципи мультимодальної анестезії

Сама ж мультимодальна анестезія передбачає використання різних анестетиків і технік, що мають відмінні механізми дії на периферичну та/або центральну нервову систему, які чинять синергічний чи аддитивний ефект, що призводить до більш високої якості знеболення в порівнянні з використанням кожного препарату окремо.
 
Мультимодальна анестезія (ММА) забезпечує:
 • Ефективне знеболення необхідне для ранньої мобілізації пацієнта та значно скорочує термін перебування його в стаціонарі.
 • Запобігає органній дисфункції  внаслідок неадекватного знеболення, що є запорукою швидкого відновлення після операції.
 • На сучасному етапі ММА дозволяє використовувати мало- чи безопіоїдні методики, нівелює пов’язані з ними ефекти.

Серед компонентів ММА:

 1. регіонарна анестезія (епідуральна чи реґіонарні блоки),
 2. нестироїдні протизапальні середники,
 3. парацетамол, метамізол та допоміжні лікарські засоби.
Анестезія без опіатів чи використання їх у мінімальних дозах – один із ключових факторів у доктрині швидкого відновлення після операції. Дотримання цих рекомендацій дозволяє знизити тривалість перебування пацієнта у стаціонарі на 30 %, частоту ускладнень на 45%,смертність на 30%.
 
Адекватне знеболення і правильна передопераційна підготовка це запорука якісного і швидкого відновлення пацієнта після операції та повернення до повноцінного життя. Все це забезпечуємо в нашій клініці.
 
Автор статті: Любов Василівна Грицишин — лікар анестезіолог «Мед-Атлант».
Дата публікації 22.07.2022
Відгуки
Юлія (23.06.2022)
Окреме дякую хочу сказати анастазіологу Грицишин Л.В.за щирість,гарний настрій який випромінює,за професіоналізм, велике дякую🤗
Мед-Атлант

Юліє, дякуємо за Вашу уважність та доброту! Для кожного лікаря це цінно!

Вікторія (12.06.2022)
Хочу щиро подякувати за високопрофесійну роботу Пилипчику ВІ, Грицишин ЛВ та всьому колективу операційного блоку. Була вражена симфонією злагодженості, точності, швидкості, впевненості, а також комфорту і теплого відношення до мене. Викликають повагу та довіру досвідчені лікарі з талантом від Бога. Щодо перебування в закладі - все продумано до дрібниць і залишає глибокі враження. Я сама лікар з великим досвідом, зверталась також у інші приватні медичні центри, хочу вказати на велику різницю щодо якості надання медичної допомоги, комфорту перебування та розумній ціновій політиці закладу. Клініка відповідає світовому рівню, про що свідчать відгуки пацієнтів, які живуть закордоном, але приїжджали лікуватись в Мед-Атланті. Дякую директору центру за його людяність, індивідуальний підхід та далекоглядну політику в організації роботи.
Мед-Атлант

Вікторіє, від серця вдячні за відзнаку роботи колективу! Бажаємо Вам здоров'я, бережіть себе!

Ірина (03.06.2022)
Добрий день!!! Хочемо подякувати Лікарям-Хірургам: Олесі Олегівні Ткачук-Григорчук і Миколі Миколайовичу Григорчук, Лікарю-Анестезіологу Любі Василівні Грицишин, а також всьому медичному персоналу!!! Оперували маму з приводу грижі (25.05.2022). Ви - Лікарі з великої літери, професіонали своєї справи, привітні, чуйні і просто неймовірні Люди!!! Не вистачить слів, щоб описати вдячність. Ви - супер!!! Добра, позитиву, мирного і спокійного неба, процвітання Вам і Вашій команді💕💙💛
Мед-Атлант

Ірино, спасибі Вам за відгук, такі слова — цінна відзнака для нас! Здоров'я мамі і Вам та нехай візити до лікарів завжди будуть з приємністю)

Наші спеціалісти
 анестезіолог Грицишин Любов Василівна
Грицишин
Любов Василівна
анестезіолог
стаж роботи - 13 років
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img