Графік роботи:
Пн-Пт: 08:30-20:00
Сб: 09:00-15:00

Аднексит

Аднексит- запалення яєчників жінки. З покон віків дане захворювання займало та займає перші ряди серед найпоширеніших гінекологічних захворювань, є досить регресивним (повторюваним). Кожен з нас неодноразово стикався з його гострим чи хронічним перебігом. Основною з причин аднекситу є різноманітні мікроорганізми, які при несвоєчасному лікуванні призводять до одного з найбільш важких ускладнень - безпліддя!

Як мікроорганізми так імунна система відіграє немалий вплив. Захворювання завжди починається гостро з різких ріжучих, колючих болей в нижній області живота, що іррадіює в поперек, крижі, стегно, пряму кишку. Запалення розповсюджується по органах малого таза уражаючи не тільки один яєчник, а й сусідній та переходячи на маткові труби. Не приділивши цьому увагу, випивши немалу дозу знеболювальних препаратів гостра форма поступово починає переходити в хронічну. Ми можемо спостерігати підняття температури тіла, цистит, коліт, зниження статевого потягу. В більш задавлених випадах ми відмічаємо зміни менструального циклу, болі при швидкій ходьбі, статевому акті. Аднексит є «підступним», його рецидиви можна спостерігати намочивши ноги під холодним дощем, посидівши на начебто теплому бетоні, камені.


Діагностувати дане захворювання в домашніх умовах буває не так просто, оскільки його симптоми можна сплутати з різноманітними хворобами через його іррадіюючу біль в сусідні органи. Найбільш доцільним та простим методом залишається ультразвукова діагностика, вже потім огляд на кріслі, взяття мазків.

Лікування аднекситу при гострих стадіях не є складним, вже за 7-14 днів приймання антибактеріальних препаратів, запальний процес зникає, стан покращується. Також використовуються препарати (вітаміни) для підняття імунної системи. В хронічних випадках лікування є більш поглибленим та потребує довшого періоду.

Не гайте часу, при перших незрозумілих симптомах звертайтеся до лікаря-гінеколога, він допоможе швидко та правильно побороти хворобу!

Р.S. Саме через іррадіюючу біль перш за все потрібно робити УЗД органів малого таза, вже дальше відхилятися від його висновку!