Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

"Шоколадні" кисти (ендометріоїдні)

«Шоколадні»- вже перше слово привертає увагу й зацікавленість. Саме так лікарі називають ендометріоїдні кісти які утворююся у жінок, за рахунок їхнього вмісту що по кольору та структурі нагодує гарячий шоколад.

Що ж це таке, та звідки воно береться? Думки вчених розходяться та з часом проводячи дослідження, складаючи статистичні дані хірурги-гінекологи вважають, що основною причиною виникнення ендометріозу є нерегулярне статеве життя, яке відіграє одну з найважливіших ролей в організмі жінки й впливає на її гормональний стан. Саме його розлад призводять в першу чергу до виникнення ендометріозу, що при невчасній діагностиці та лікуванні переходить в одне з ускладнень - ендометріоїдні кісти. Також не виключають перенесені в анамнезі оперативні втручання на органах малого таза (роздільні вишкрібання, аборти) під час яких частинки ендометрію можуть потрапити за межі його природнього розташування.

Процес утворення кісти?! В наслідок хорошої здатності клітини ендометрію імплантуються будь які тканини, потрапивши на поверхню яйника вони починають вростати утворюючи порожнини де виконують повноцінну функцію, шляхом чого починає вироблятися та накопичуватися менструальна кров перетворюючись в «шоколадний вміст» густої консистенції. Кісти можуть бути як одно так й багатокамерними, їх розміри досягають 10 см в об’ємі, поступово уражаючи все більше здорової тканини яйника, й переходом навколишні органи (маткові труби, матка, сечовий міхур, ураження сусіднього яєчника).

Якому лікуванні вони підлягають? Багато з нас почувши слово кіста зразу хоче вирішити цю проблему таблетками, уколами, вагінальними свічками чи тампонами…… Та на жаль саме кісти з шоколадними вмістом, яку б комплексну терапію Ви не приймали, самі не розсмокчуться і не тріснуть.

Чому?! Все досить просто, якщо фолікулярна кіста утворюється з фолікула який в нормі у певний період формування не тріснув чи не вернувся в зворотню фазу дозрівання під впливом гормональної терапіє зникає. То ендометріоїдна кіста внаслідок щільної капсули, що складається зі сполучної тканини (наче поліетиленового пакета) не може пройти етап розсмоктування й потребує видалення.

Р.S. Чим більше часу Ви гайте в очікуванні, тим менше шансів зберегти здорову тканину яйника, тому не зволікайте і звертайтесь на лікування гінекології в Івано-Франківську!!!

Дата публікації 13.12.2017
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img