Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Вагітність і COVID-19: що потрібно знати

Якщо ви вагітні, годуєте грудьми або плануєте вагітніти в найближчому майбутньому, вас ймовірно турбує вплив коронавірусної хвороби (COVID-19) на вас, вашу дитину чи майбутню вагітність. Ось що вам потрібно знати.

Ризики під час вагітності
Загальний ризик COVID-19 для вагітних жінок низький. Однак жінки, які вагітні або нещодавно були вагітні, мають підвищений ризик тяжкого перебігу захворювання на COVID-19 та є більше вразливими до деяких ускладнень коронавірусної хвороби . Важка хвороба означає, що вам може знадобитися госпіталізація, інтенсивна терапія або підключення до апарату штучної вентиляції легень, щоб полегшити дихання. Вагітні жінки з COVID-19 також частіше народжують дитину до початку 37-го тижня вагітності (передчасні пологи) і можуть мати підвищений ризик таких проблем, як втрата вагітності.
Деякі дослідження показують, що вагітні жінки з COVID-19 також частіше мають передчасні пологи та кесарів розтин, а їхні діти з більшою ймовірністю потраплять у відділення інтенсивної терапії для новонароджених.
Негайно зверніться до свого лікаря, якщо у вас є симптоми COVID-19 або якщо ви контактували з людиною з COVID-19 . Рекомендується пройти тестування на вірус COVID-19 . Завчасно зателефонуйте своєму сімейному лікареві та акушер-гінекологу, щоб розповісти йому про свої симптоми та можливе зараження, перш ніж йти на прийом.

Рекомендації щодо пологів
Якщо ви здорові до кінця вагітності, ведення вагітності і пологів буде відбуватися згідно попереднього плану. 
При поступленні в пологовий будинок на пологи або кесарів розтин, вас перевірятимуть на наявність симптомів COVID-19 та візьмуть експрес-тест на наявність антигену COVID-19.  У випадку наявності симптомів чи позитивного тесту, план ведення може бути змінений, тобто вас госпіталізують у ковідне відділення та може бути змінена дата планового каесаревого розтину.
Щоб захистити ваше здоров’я і вашої дитини, доведеться обмежити кількість людей, які зможуть перебувати з вами в палаті під час пологів. Дозволена присутність однієї людини, яка має сертифікат про повний курс вакцинації або негативний ПЛР-тест, проведений не пізніше за 72 год до поступлення. Також це може вплинути на відвідування після пологів.
Якщо у вас COVID-19 або ви очікуєте результатів тесту через симптоми, під час госпіталізації після пологів рекомендується носити тканинну маску для обличчя та мати чисті руки під час догляду за новонародженим. Тримати ліжечко новонародженого біля свого ліжка, поки ви перебуваєте в лікарні, нормально, але також рекомендується підтримувати розумну відстань від дитини, коли це можливо. Якщо вжити цих заходів, ризик інфікування новонародженого вірусом COVID-19 низький.
Однак, якщо ви важко хворієте на COVID-19 , можливо, вам доведеться тимчасово розлучитися з новонародженим.

Післяпологовий догляд
Рекомендується, щоб післяпологовий догляд  був постійним процесом.  У цей напружений період у вас може бути більше занепокоєння про своє здоров’я та здоров’я вашої родини. Зверніть увагу на своє психічне здоров’я. Зверніться до сім’ї та друзів за підтримкою, вживаючи запобіжних заходів, щоб зменшити ризик зараження вірусом COVID-19 .
Якщо невдовзі після пологів ви відчуваєте різкі перепади настрою, втрату апетиту, сильну втому і відсутність радості від життя, можливо, у вас післяпологова депресія. Зверніться до свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас депресія, особливо якщо ваші симптоми не зникають самі по собі, у вас проблеми з доглядом за дитиною чи виконанням повсякденної роботи.

Застереження щодо грудного вигодовування
Дослідження показують, що грудне молоко не передає вірус COVID-19 немовлятам. Більше занепокоєння викликає те, чи може інфікована мати передати вірус дитині повітряно-крапельним шляхом  під час годування груддю.
Якщо у вас COVID-19 , вживайте заходів, щоб запобігти поширенню вірусу вашій дитині. Мийте руки перед грудним вигодовуванням і надягайте маску для обличчя під час годування груддю та коли знаходитеся біля дитини. Якщо ви зціджуєте грудне молоко, вимийте руки, перш ніж торкатися будь-яких частин насоса або пляшечки, і дотримуйтесь рекомендацій щодо правильного очищення насоса. 
Бережіть себе і своїх дітей!

Дана інформація заснована на рекомендаціях Американської клініки Майо,  Американського коледжу акушерів і гінекологів і Товариства медицини матері і плода.

Автор статті: Ірина Маноліївна Купчак —  к. мед. наук, акушер-гінеколог.

Дата публікації 24.11.2021
Наші спеціалісти
к.мед.н., Акушер-гінеколог Купчак Ірина Маноліївна
Купчак
Ірина Маноліївна
к.мед.н., Акушер-гінеколог
стаж роботи - 15 років
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img