Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Відновлення після пологів

Відчувши радість материнства, породіллі часто стикаються з  труднощами післяпологового періоду. Післяпологовий період розпочинається з моменту народження дитини і продовжується  наступні 6-8 тижнів. Саме у цей період відбуваються фізіологічні процеси, а саме зворотні зміни в організмі жінки, які виникли під час вагітності та пологів, а також встановлення функції молочних залоз. Вкрай важливо зрозуміти, що саме у цей період відбувається формування так званого материнського інстинкту та зміни поведінкових реакцій жінки.При нормальному перебігу післяпологового періоду організм практично повністю повертається до свого стану до вагітності. Залишаються лише ознаки жінки, яка народила, а саме: форма зовнішнього вічка у цервікальному каналі, складчастість піхви, розмір та форма молочних залоз. У жінок, які народжували шляхом операції кесаревого розтину, післяпологове  відновлення додатково включає післяопераційну реабілітацію.

Які органи та системи зазнають найбільших змін після пологів:

Репродуктивна система жінки
Матка – у перші години післяпологового періоду відбувається значне скорочення цього органу, стінки потовщуються, загоюються раневі поверхні, які жінка отримала під час пологів. Також розпочинається відновлення елементів, які формують ендометрій. Інволюція матки залежить від перебігу вагітності та пологів, віку жінки, годування грудьми.
Яйники зазнають змін у жінок, які не годують. Закінчується  регрес жовтого тіла і починається процес дозрівання фолікулів. У нелактуючих жінок через 6-8 тижнів розпочинається менструація.
Піхва, тазове дно — відновлюється тонус, зменшується набряк, загоються мікротріщини, які виникли внаслідок пологів.

Молочні залози — це залози, які зазнають найбільших змін під час вагітності та лактації. Часто ще під час вагітності жінки відмічають виділення молозива, а з 2-3  доби після народження дитини  власне молока. Молочні залози набухають, стають чутливими. Секреція молока регулюється нервовою та гормональною системами.

Серцево-судинна система
Серце повертає собі звичайне положення завдяки опущення діафрагми. Об’єм циркулюючої крові зменшується, виключається плацентарне кровопостачання. Тенденція до гіпотонії зникає.

Дихальна система
Ємкість легень відновлюється завдяки опущенню діафрагми.

Видільна система
Спостереження за діурезом породіллі є вкрай важливим, так як будь-які зміни сечопуску можуть свідчити про післяпологові травми породіллі. Діурез повинен бути достатнім, характеристики сечі збережені.

Органи травлення
Апетит породіллі повинен зберігатися, часто посилений. Внаслідок гіпотонії кишківника жінки скаржаться на закрепи та розширення гемороїдальних вен.

Обмін речовин
Зазвичай у перші тижні обмін речовин зростає, приходить до норми до 3-4тижня післяпологового періоду.

Рекомендації породіллям у післяпологовому періоді

Гігієна
Жінка повинна народжувати у закладі ,де збережено  всі правила асептики та антисептики. Всі інструменти та медичні маніпуляції повинні відбуватися строго з дотриманням усіх вимог. Жінка повинна зберігати правила особистої гігієни.

Режим сну
Породілля повинна дотримуватися режиму праці та відпочинку. Сон є один з найважливіших умов успішного відновлення.

Харчування
Існує безліч рекомендацій щодо харчування годуючої матері. Вони залежать від національних особливостей, релігійних переконань, захворювань жінки чи дитини. Однак єдине, що об’єднує усі правила-це те, що харчування повинно бути раціональним та достатнім. Жінка має отримувати усі поживні речовини у повному обсязі.

Питний режим 
Не менше як 2л рідини повинна випивати жінка під час лактації.

Спорт
Заняття спортом можливі через 2 місяця після пологів з дозволу лікуючого лікаря.

Відвідування лікаря. Секс
Через 42 дні після пологів необхідно відвідати свого акушера-гінеколога для огляду і консультації. Саме лікар винесе заключення чи можна поновлювати повноцінне статеве життя. Статеве життя можливе після огляду гінеколога, не раніше ніж через 1.5 місяці після пологів.
Звичайно, якщо вас щось турбує і є необхідність в більш ранній консультації гінеколога, не варто відкладати візит до лікаря.

Допомога рідних
Вкрай важливо зрозуміти, що підтримка близьких людей в період відновлення жінки після пологів є надважливим. Жінка повинна залишатися не тільки мамою, але і дружиною, подругою, мати час для себе.

Нехай цей непростий, але  такий щасливий період знайомства з Вашою дитиною принесе Вам тільки радість, а спеціалісти нашого медичного центру зможуть допомогти Вам вирішити будь-які труднощі. Послуга ведення вагітності в нашому центрі і супровід своїм лікарем після пологів ґарантує вам допомогу професіоналів.

Автор статті: Мар'яна Іванівна Петрина — акушер-гінеколог

Дата публікації 08.11.2021
Відгуки
Валентина (01.11.2021)
Надзвичайно комфортні умови, привітний та ввічливий персонал. Окреме дякую хочу сказати Петрині Мар‘яні Іванівні за високий професіоналізм та чуйне ставлення. Це дійсно,саме той лікар, до якого йдеш на прийом/консультацію з усмішкою і гарним настроєм❤️ Дякую Вам!!❤️❤️❤️
Мед-Атлант

Валентина, дуже приємно, що до лікаря в медичний центр йдете з посмішкою:) Здоров'я Вам і гарного настрою

Анастасія (30.08.2021)
Хочу висловити велику подяку Петрині Мар’яні Іванівні - це лікар з великою душею !!! Дуже приємна людина і хороший спеціаліст своєї справи . Стояла на обліку свою першу вагітність , на 100%задоволена . Чуйна, порядна людина, лікар який вислухає як хороший психолог і підтримає. Завжди слушно підходить до проблеми щоб вирішити та допомогти. Дякую за вашу віддану хорошу працю !
Мед-Атлант

Анастасіє, дякуємо за відгук. Нехай Вас у житті супроводжують хороші люди!

Наші спеціалісти
гінеколог Петрина Мар'яна Іванівна
Петрина
Мар'яна Іванівна
гінеколог
стаж роботи - 10 років
Детальніше
Відео про нас

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img