Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Загрозливі стани під час вагітності

Вагітність – найпрекрасніший і найдивовижніший період в житті жінки. При фізіологічному її перебігу вагітна має можливість насолоджуватися кожним днем з дев’яти  чудових місяців. Однак вагітність не зажди протікає нормально, деколи у вагітних жінок виникають стани, які є загрозливими для неї і для її дитини. Кожна вагітна жінка повинна знати ці симптоми і у разі їх появи, негайно звернутися за медичною допомогою.

ЗАГРОЗЛИВІ СИМПТОМИ У ВАГІТНИХ

Біль. Періодичний тягнучий біль унизу живота чи регулярний переймоподібний біль в  черевній порожнині може свідчити як про проблеми з вагітністю, так бути симптомами захворювань травної, сечо-видільної та інших систем організму. В ранньому терміні це може бути проявом загрози переривання вагітності (мимовільного викидня) або позаматкової вагітності. В пізньому – ознакою передчасних пологів, передчасного відшарування плаценти, важкого гестозу (ускладнення вагітності). Ці стани є небезпечними і вимагають негайної медичної допомоги. Окрім проблем з вагітнісю, біль може бути проявом інших серйозних захворювань. 

Кров’янисті виділення. В нормі кров’янистих виділень з піхви не повинно бути зовсім. Загрозливими є будь-які: від незначних мажучих до рясної кровотечі. Вони можуть свідчити про початок мимовільного викидня чи передчасних пологів, передчасного відшарування плаценти ( стан, який загрожує і плоду, і жінці та може потребувати негайного кесаревого розтину).

Зміна характеру виділень. Крім кров’янистих, небезпечними є також  водянисті виділення з піхви до 37 тижня вагітності, які можуть свідчити про передчасне відходження навколоплідних вод. При цьому необхідна госпіталізація для проведення комплексу діагностичних та лікувальних заходів. Тільки лікар за допомогою спеціальних тестів може відрізнити навколоплідні води від сечі, слизової пробки чи запальних виділень. Останні теж є небезпечними і вимагають лікування, зокрема зеленуваті, жовтуваті, сиро-подібні, виділення із запахом, які супроводжуються дискомфортними відчуттями, свербежем. Вони можуть свідчити про наявність інфекції, яка загрожує інфікуванням плода чи передчасними пологами. 

Висока температура у вагітних. При нормальному перебігу вагітності через зміни гормонального фону жінки температура може підвищуватись до 37,3-37,5 °C, але не завжди. Якщо температура піднялася вище 37,5 °C, необхідно звернутися за медичною допомогою.  Зважаючи на пандемію Covid 19, про будь-яке підвищення температури та погіршення загального стану, необхідно повідомити свого акушер-гінеколога і сімейного лікаря. Висока температура може свідчити і про інші небезпечні для вагітних захворювання, такі як грип,  респіраторні вірусні інфекції, запалення нирок, ЛОР-органів, апендицит та ін. 

Зміна характеру рухів плода. Як відомо, при першій вагітності жінка починає відчувати рух малюка з 20-21 тижня, при повторній – навіть з 16-17 тижня. До 28 тижня важливим є наявність рухів дитинки протягом дня, пізніше жінка повинна відчувати більше 10 комплексів рухів за день і рахувати їх. Для цього кожна вагітна повинна заповнювати так званий «тест рухів плода», який дозволяє їй вчасно запідозрити і відреагувати на погіршення стану малюка. Якщо є сумніви щодо рухів, якщо жінка нараховує менше 10 комплексів рухів впродовж 12 год або, навпаки, рухи є надто активними і болючими, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Небезпечними під час вагітності є також надмірне блювання, пронос, біль при сечовиділенні, раптові значні набряки рук, ніг, обличчя, головний біль, особливо, в поєднанні з підвищеним артеріальним тиском, порушення зору, судомні посмикування кінцівок. 

Надіємося, що наші рекомендації будуть корисними для кожної вагітної. Щиро бажаємо, щоб Ваша вагітність протікала без ускладнень і Ви насолоджувались цим прекрасним періодом життя. Проте при появі котрогось із описаних вище симптомів – негайно повідомте свого лікаря та зверніться за медичною допомогою.

Автор статті: Ірина Маноліївна Купчак, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог.

Дата публікації 09.02.2021
Відгуки
Онуфрик Любов (08.07.2020)
Моя вагітність пройшла разом з Купчак Іриною Маноліївною та Диб"як Галиною Василівною) І що я скажу - я щаслива, що попала саме в Мед-Атлант і саме до Вас!). Дякую за Донечку, за турботу та опіку, за професіоналізм та підтримку. Просто неймовірні емоції переповнюють. Дуже ретельні та відповідальні спеціалісти працюють в Мед-Атланті і ще дуже красиві!!!). Успіхів Вам та процвітання!
Мед-Атлант

Раді стати частинкою Вашого щастя) Дякуємо Вам за довіру! 

Юлія (11.01.2020)
Стояла на обліку в Купчак Ірини Маноліївни , УЗД робила у Диб'як Галини Василівни і дуже задоволена.У вас чудовий підхід до пацієнтів.
Мед-Атлант

Дякуємо за відгук, нам приємно, що Ви задоволені! 

Наші спеціалісти
к.мед.н., Акушер-гінеколог Купчак Ірина Маноліївна
Купчак
Ірина Маноліївна
к.мед.н., Акушер-гінеколог
стаж роботи - 15 років
Детальніше

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img