Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

  • uk

Кісти молочних залоз

Кісти або анехогенні утворення як їх описують при ультразвуковому обстеженні. Часто зустрічаються як дівчаток та жінок старшого віку. Собою представляють мішечок з рідинним вмістом, який утворився з розширених молочних проток де накопичується залозистий секрет і закупорюючись утворює кісту. Кісти завжди мають доброякісну структуру, округлу форму, не запальний вміст, не великі розміри. Іноді можемо спостерігати жирові, двокамерні кісти з перегородками, солідним вмістом.

Основною з причин виникнення даного захворювання є дисгормональні зміни. Саме через це виявлення кіст утруднюється, оскільки самостійно чути про себе вони не дають, ми не зважаємо на дискомфортні болі, набряклість молочних залоз перед менструацією та після враховуючи це нормою.

В більшості випадків кісти діагностують при ультразвуковому, мамо графічному обстежені на профілактичних оглядах. Рідше під час проведення самоогляду. Саме під час одної з методик діагностики лікар може оглянути структуру, форму, вміст, капсулу та чітко поставити діагноз. Запідозривши структурні зміни, іноді для постановки правильного діагнозу проводиться аспіраційна біопсія (взяття тоненькою голкою вмісту кісти, який направляється на цитологічне дослідження). Лікар-цитолог під мікроскопом детально вивчає будову, структуру клітин даної рідини підтверджує або спростовує діагноз.

Ми чомусь настільки впевнені що кісти не потребують лікуванню та з часом самостійно проходять, що навіть не задумуємося про наслідки та ускладнення. Рідко, але дива відбуваються, та не потрібно забувати, кожен організм індивідуальний. В когось зміною клімату стан покращується, а в декого відбувається саме зворотна реакція. Не потрібно забувати, здатність кіст накопичувати секрет призводить до збільшення їх в розмірі, запалення та нагноєння вмісту, призводить до ускладнення і хірургічного втручання. Дрібні кістозні утворення лікуються консервативним методом, швидко й просто. При розмірах більше ніж 15 мм проводиться пункційна біопсія з видаленням вмісту даного доброякісного утворення.

Дата публікації 04.03.2018
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img