Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Мамографія

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! - Дана стаття є інформативна. В ЛДЦ «Мед-Атлант» мамографа поки що немає! Дослідження можна виконати в державних медичних закладах м. Івано-Франківськ за направленням нашого мамолога!

Рак молочної залози, виявлений на першій стадії захворювання, майже на 95% випадків успішно лікується, все залежить від регулярності своєчасного, якісного проходження обстеження. Одним з таких є мамографія – рентгенівське дослідження молочних залоз за допомогою якого можна виявити захворювання грудної залози ще на ранній стадії (до клінічного прояву, коли, ще не можна визначити його при пальпації). Також мамограма показує невеликі відкладення кальцію, що може бути ранньою ознакою раку.

Починаючи з 40 років, кожна жінка повинна щорічно проходити процедуру мамографії. Інколи це обстеження призначають з більш раннього віку (підвищеному ризику розвитку раку молочної залози, якщо в сім'ї були випадки захворювання, при отриманні променевої терапії в ділянці грудної клітини у зв’язку зі злоякісними захворюваннями).

Мамограма (знімок) є досить швидкою процедурою, що займає 15 - 20 хвилин, робиться для кожної молочної залози в двох проекціях (прямій та косій), супроводжується незначним дискомфортом. Проводиться з 5 по 12 день від початку менструального циклу. В цей період молочні залози не напружені, більш м'які, і дослідження не тільки менш чутливе, але і більш інформативне для лікаря.

Етап проведення: зайшовши в рентген-кабінет Вас попросять роздягнутися до пояса, стати перед мамографом. Лікар-лаборант допоможе правильно розмістити молочну залозу між двома пластинками, при стисканні яких на протязі декількох секунд жінка відчує легке здавлення (компресію) залози, яка забезпечить отримання високоякісних 4 знімків. Після чого лікар-рентгенолог проведе опис та зробить висновок з яким Вас скерують на консультацію до мамолога, щоб оцінити повний стан здоров'я Ваших молочних залоз не тільки мамо графічно, а ще й пальпаторно (промацуючи саму залозу й навколишні лімфовузли).

P.S. Мамографія є одним з методів обстежень, який скорочує смертність від онкологічних захворювань на 30%.

Дата публікації 29.08.2017
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img