Графік роботи:
Пн-Пт: 08:30-20:00
Сб: 09:00-15:00

Мастит

Мастит – запалення тканини грудної залози. Він зустрічається не тільки у жінок які годують, але й не в лактаційний період.

Переважно більшість маститів можна зустріти в період лактації, через те, що під час грудного вигодовування маля не зажди хоче брати груди, а батьки не мають часу зціджувати залишки молока, проводити регулярний масаж грудних залоз. Іноді ми спостерігаємо тріщини в навколо соскових ділянках, що є також одною з причин маститу, адже сосок стає відкритим джерелом потрапляння мікроорганізмів. Формування маститу починається з так званого лактостазу - застій молока, з утворенням ущільнень в наслідок чого молочні протоки починають закупорюватися, що утруднює правильний відтік молока.

Основними симптомами маститу будуть:

- загальна слабість

- підвищення температури тіла

- набряк

- біль молочної залози при пальпації

- ущільнення молочної залози

- почервоніння шкіри

- інфільтрація (ускладнення маститу)

Профілактика маститу під час грудного вигодовування:

* особиста гігієна

* постійне зцідження грудей перед, та після годування

* правильне прикладання малюка (сосок й ареола має повністю захоплюватися)

Та не завжди грудне вигодовування викликає запальні процеси. Навіть у дівчат й жінок в не лактаційний період можливе виникнення маститу - в наслідок травмування молочної залози, гормональних змін, простуди. Потрібно обережно ставитися до цього процесу, хоча картина його в більшості проявів скрита і ми не відчуваємо симптомів хвороби, лікування в дитячому віці мінімальне й потребує спостереження. При відчутті дискомфортних змін все-таки варто проконсультуватися з лікарем, для перестрахування першу чергу самої себе.

Р.S. Пам`ятай!!! Мастит є проти показом для подальшого вигодовування малюка.