Перевірка слуху!
Життя наділило кожного з нас, чудовою можливістю чути звуки птахів, слова батьків, музику різних світів та отримувати саме від цього одне з найбільших задоволень. Важко уявити, що одного дня ми можемо прокинутися і не почути навіть шороху від піднімання з ліжка.
Та на жаль більше ніж 7 % населення земної кулі мають проблеми зі слухом, а саме із його зниженням. Ця значна патологія є неприємною й призводить до психологічних травм як пацієнта, так і людей, які його оточують.
Причини виникнення проблем зі слухом
Зниження слуху є наслідком багатьох захворювань, таких як:
- інфекції ЛОР органів;
- тривала дія шуму;
- наявність інородного тіла, або сірчаного корка у вусі;
- пошкодження барабанної перетинки;
- приймання ототоксичних антибіотиків;
- травми голови;
- неврологічні порушення;
- інфекційні хвороби;
- отруєння;
- судинні розлади.
Тому надзвичайно важливо приділити цьому свою увагу, якщо Ви помітили шум або дзвін вухах, погіршення розбірливості мови (чуєте розмову, проте не можете визначити, що саме говорять), часто перепитуєте співрозмовника, варто негайно звернутися до лікаря.
Особливо молоді матусі, повинні уважно стежити як їхні маленькі діти реагують на різні звуки, музику, звернення до них.
Обстеження гостроти слуху
При наявності перших ознак розладів слуху, слід звернутися до спеціаліста й пройти такі обстеження гостроти слуху:
- візуальний огляд вуха та стану барабанної перетинки;
- гучна та тиха мова;
- аудіометрія;
- камертональні проби;
- титанометрія;
- отоакустична емісія.
Всі методи діагностики мають високу діагностичну цінність, який з них найбільше підійде пацієнту, визначає лікар під час огляду, адже тільки спеціаліст може встановити точний діагноз, призначити лікування і запобігти неприємним наслідкам. Чим раніше буде виявлена проблема, тим краще можна її відкоригувати.
P.S. Пацієнтам, які раптово відчули погіршення слуху (одно чи двобічне), слід в ургентному порядку звернутися до лікаря! Без попередньої на це підготовки, мінімум, що можна зробити це провести туалет вуха теплою водою, очистити канал від сірки в домашніх умовах.