Стеноз гортані: причини, симптоми і лікування
Стеноз гортані - це звуження її просвіту, котре порушує надходження повітря у дихальні шляхи й легені. Усі стенози поділяються на гострі (ті, що виникають раптово) і хронічні (ті, що формуються тривало-1 місяць й більше).
Клінічна картина: в залежності від ступеня стенозу появляється шумне напружене дихання, втягнення міжреберних проміжків при в досі чи видиху, порушення ритму дихання і прискорене серцебиття. У хворих з вираженим стенозом з’являється страх, неспокій, гіперемія лиця, пітливість, порушується функція серця, нирок. У випадку продовження стенозу виникає пришвидшення пульсу, ціаноз губ, носа та нігтів. Це пов’язане з накопиченням в організмі вуглекислоти. Одночасно наростає задишка.
Причинами гострого стенозу гортані можуть бути:
- місцеві запальні захворювання (набряк гортані, ларингіт, гортанна ангіна);
- гострі інфекційні захворювання (грип, кір, дифтерія, скарлатина);
- загальні захворювання організму (хвороби серця, легенів, нирок).
Лікування: в залежності від ступеня вираженості стенозу лікування може бути медикаментозне та хірургічне (трахеотомія, конікотомія), але обов'язково попередньо потрібно пройти консультацію у лікаря.
Основною метою лікування є відновлення нормального дихання пацієнта, адже є життєво важливою функцією хворого.
Нелікований стеноз гортані призводить до асфіксії та смерті хворого.
Профілактика даного захворювання полягає у своєчасному лікуванні та діагностиці запальних захворювань верхні дихальних шляхів, інфекційних хвороб, запальних захворювань.