Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Кір

Дитячі інфекційні захворювання є досить поширеними. Від багатьох ми робимо щеплення щоб застрахувати своє маля від інфікування, та не всі батьки готові до цього та живуть з думкою «що краще перехворіти, ніж вводити штучний імунітет» саме тому потрапивши у «вогнище» інфекції діти досить скоро стають його заручниками.

Одним з таких найбільш агресивних вірусів рахується кір, через те, що його мікроби виділяються в повітря під час розмови, чхання, кашлі та є стійкими й зберігаються в повітрі приміщення де перебувала інфікована людина на протязі 2-ох годин. Відмовившись від планового щеплення можна отримати не тільки висип яким проявляється, а зустрітися з тяжкими ускладненнями.

Перші симптоми?!

Якщо Ви замітили, що ваше маля прийшовши з садочка чи вулиці та без всяких на то причин в нього раптово підвищилася температури тіла (яка буде триматися від 4 -7 днів), з’явився нежить, почервоніння очей, сльозотеча, кашель, огляньте внутрішню поверхню щік на наявність дрібних білих плям -це є першою ознакою кору. На протязі 2-3 днів висип почне поширюватися по всьому тілу: обличчя, верхня частина шиї, тулуб та в кінцевому результаті появиться на руках та ногах, буде супроводжуватися набряком обличчя, поків, посилення нежиті, болісним та нав’язливим кашлем. На 4-5 день при позитивному і правильному лікуванні хвороби педіатром в Івано-Франківську дитина починає одужувати, гарячка проходить, самопочуття покращується, висип починає тьмяніти, але залишаюся ще на 1-3 тижні у вигляді коричневих цяточок.

Що робити?!

Побачивши вище перераховані ознаки не варто зволікати та лікуватися самостійно, в кожному організмі вірус може мутувати по різному. Краще якнайшвидше звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста чи викликати його на дім.

Догляд за дитиною вдома!

В першу чергу це чисте повітря (часте провітрювання, влітку відкриті весь день вікна), для очищення кімнати від мікробів, доступ світла, що підвищує захисні сили дитини в боротьбі з хворобою. Вологе прибирання в кімнаті, заміна натільної та постільної білизни, обтирання тіла мокрим рушником (оскільки на брудному, пітному тілі скупчуються бактерії). Промивання очей ватними кульками змоченими у теплій воді, відварі ромашки, регулярне пиття для зменшення інтоксикації.

У 30% випадків кір приводить до ускладнень - запалення легень, вуха, гортані, а також сліпота, розумова відсталість, енцефаліт (інфекція, що приводить до набряку головного мозку), В більшості випадків усі ускладнення виникають при неправильному догляді за хворою дитиною.

Найбільш небезпечним захворювання є для вагітних, після перенесеної хвороби ймовірність викидня і патологій плода становить близько 50%.

Перехворівши на кір у дитини розвивається довічний імунітет.

P.S. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12-15 місяців. Друге щеплення вводиться у віці 6 років

Дата публікації 03.11.2017
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img