Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Коротко про лямблії

Багато хто з нас маючи діток, та не тільки стикався або чув слово лямблії. Є різні думки, твердження на рахунок цих одноклітинних організмів, саме тому сьогодні наш педіатр коротко розкаже всю правду.

Цисти лямблій досить поширені у зовнішньому середовищі (воді, землі), переносяться з пилом, одягом. Спалахи лямбліозу відбуваються там, де є неадекватна санітарія або використовується неякісна питна вода. Дане захворювання є однією з причин «діареї мандрівників», яка виникає під час подорожі у менш розвинені країни, наприклад: Мексика, Південно-Східна Азія.

Зараження відбувається від людини до людини при тісному контакті та недотриманні правил особистої гігієни (брудні руки, харчові продукти), а також при вживанні не чистої води чи купанні у прісноводних озерах.

Лямблії не проникають у жовчні шляхи й тим більше у печінку, оскільки руйнуються під дією жовчі.

Розрізняють слідуючі клінічні форми захворювання:

Лямблієносійство (випадкове виявлення поодиноких цист у калі без будь-яких скарг і клінічних проявів). Дане транзиторне носійство лікування не потребує, оскільки захворювання не розвивається.

Клінічно виражена форма, ознаками якої, окрім характерних симптомів для інших паразитарних захворювань є:

- періодичний переймоподібний біль живота;

- рідкий, іноді пінистий стілець до 3-5 разів на добу;

- стеаторея (жирний, блискучий стілець, який важко змивається з унітаза).

Лікування лямбліозу залежить від сукупності клінічних симптомів і може поєднувати декілька препаратів та дотриманням дієти з виключенням їжі багатої на вуглеводи.

Однак, лікувати безсимптомне транзиторне носійство цист лямблій є, однозначно хибним рішенням.

P.S. Цікаво, що у США і деяких Європейських країнах для діагностики лямбліозу використовують стрічковий тест. Суть методу полягає у прикріпленні до щоки стрічки, що з’єднана з желатиновою капсулою, яку ковтає пацієнт. Протягом декількох годин, желатинова капсула розчиняється у шлунку, а стрічка розкручується і проходить у дванадцятипалу кишку. Потім стрічку витягують і досліджують під мікроскопом на наявність паразитів, які прикріплені до неї.

Дата публікації 15.04.2018
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img