Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Загартування дітей

Загартування дітей належить до найважливіших складових у профілактиці й сприяє підвищенню опірності до інфекційних, гострих респіраторних захворювань.

Основною вимогою до проведення загартування дітей є створення гігієнічних умов життя-підтримання чистоти та забезпечення достатньої вентиляції приміщення, де перебуває дитина, відповідність її одягу температурі навколишнього повітря. Доцільно проводити наскрізне провітрювання приміщення протягом 10-15 хв за відсутності в ньому дітей.

Найважливішим елементом загартовування є прогулянки на свіжому повітрі, загальна тривалість яких у зимовий період має становити не менше як 2 години щодня. Одяг крім відповідності погоді має забезпечувати дитині необхідний тепловий комфорт і не заважати їй вільно рухатися.

Влітку доцільно максимально збільшити час перебування дитини на свіжому повітрі. Бажано, що б дитина в теплу погоду була легко одягнута. Раціональним засобом загартування, а також зміцнення й формування правильної постави стопи є ходіння босоніж.

При використанні води для загартування дітей обов’язковою вимогою є поступове зниження температури води під час умивання і для завершального ополіскування при митті ніг. З віком і в міру звикання під час умивання збільшують зону впливу: миють руки до плечей, верхню частину грудей.

Фізичне загартовування першого року життя проводять у вигляді індивідуальних занять, які передбачають масаж і гігієнічну гімнастику.

Загартування повітрям має передувати загартуванню водою й сонячними випромінюванням. Найбільш щадною за гартувальною процедурою вважають повітряні ванни. Діти першого року життя приймають повітряну ванну під час кожної зміни білизни, проведення масажу й гігієнічної гімнастики. Тривалість повітряної ванни поступово збільшують з 1-2 до 5-8 хв. Діти старшого віку мають перебувати в приміщенні з оголеними руками й ногами.

Водні процедури – використовують вмивання водою при температурі 20-300С із поступовим зниженням до 22-200С (на 20С через кожні 5-6 днів).

Вологе обтирання – найбільш щадна водна процедура, її призначають ослабленим дітям після перенесених захворювань. Обтирання проводять рукавицею з м’якої тканини, змоченою водою відповідної температури. Спочатку проводять місцеве обтирання рук, ніг, потім тулуба й поступово переходять до загального обтирання. Після вологого обтирання шкіру розтирають сухим рушником із застосуванням щадного масажу до появи помірного почервоніння шкіри.

Обливання – справляє більш подразливий ефект тому, що залежить не лише від температури аорт, а й від тиску її маси. Процедуру рекомендовано проводити після денного сну. Місцеве обливання ніг проводять за температури повітря в приміщенні не нижче ніж 200С. Місткість з водою тримають на відстані 4-5 см від тулуба, змочуючи нижню частину гомілок і стопи. На кожне обливання витрачають 0,5 л води; тривалість процедури 15-20С. Після обливання ноги розтирають насухо. Ефект загартування спостерігатиметься у тому випадку, якщо застосовувати холодну воду. Улітку її потрібно поєднувати з миттям ніг після прогулянки, при цьому слід використовувати воду температурою 300С, а потім, поступово знижуючи її на 20С (через 1-2 дні), довести до 18-160С, дітям старшого віку до 140С.

Обливання всього тіла – проводять за температури повітря не нижче як 230С. Водою з поливальниці, яку тримають над головою дитини на відстані 6-8 см, обливають плечі, груди й спину. Потім розтирають сухим рушником. Витрати води 1.5-2л, тривалість процедури 15 с. із поступовим збільшенням до 35 с. Вихідну температуру води (35-340С) поступово знижують (на 20С через 3-4 дні) та доводять для дітей до 5 років 26-280С, а 5-7 років -24 -220С. З досягненням необхідного температурного рівня зупиняють на ньому протягом 2 місяців для забезпечення ефекту тренування. Наділі можна посилити інтенсивність чи тривалість впливу чинника.

Купання у відкритих водоймах – є ефективнішою процедура, тому, що при цьому на всю поверхню тіла одночасно впливають три чинники: повітря, велика маса води та сонячне випромінювання. Купання у відкритій водоймі дозволяється дітям після 3 років раз на день за температури повітря не менше як 250С і води не нижче за 230С. Загартованим дітям можна купатися й у прохолоднішій воді.

Загартування сонячним випромінюванням – здійснюється під час прогулянок. Починають зі світло повітряних ванн у тіні дерев, потім переходять до місцевих сонячних ванн. В останньому випадку руки й ноги дитини мають бути відкриті, на голову потрібно світлу панаму. Надалі дітей роздягають до трусиків. Тривалість перебування дітей на сонці спочатку 5-хв, потім її доводять до 10-хв, усього протягом дня 40-60 хв. З 10 год ранку або після 17 год вечора.

P.S. Вплив сонячного проміння не рекомендується дітям першого року життя і старшого віку в разі відставання їх у фізичному розвитку, наявності анемії, підвищеної нервової збудливості, а також у гострому періоді захворювання!!!

Дата публікації 16.09.2017
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img