Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Поради трихолога: як доглядати та лікувати волосся

Проблема випадіння волосся часто стосується як чоловіків, так і жінок. В цій статті лікар-трихолог медичного центру «Мед-Атлант», Світлана Миколаївна Череп'юк, відповідає на найбільш часті питання про лікування волосся та догляд за ним.

1.  Як часто потрібно мити голову  і чи може часте миття якось зашкодити?
Голову потрібно мити при  потребі, тобто  якщо ваші сальні залози працюють активно і вигляд волосся вас не влаштовує, то мийте хоч щодня, якщо ваш лікар не призначив вам по іншому.

2. Наскільки ефективні народні методи (перцева настойка, сік цибулі, гірчиця, коньяк  і т.д.)?
Принцип роботи даних методів полягає у подразненні шкіри, що веде до посиленого кровопостачання, а це сприяє росту волосся. Але всі ці засоби можуть викликати непередбачувані наслідки у вигляді алергічних реакцій, та й зараз у арсеналі лікарів є велика кількість медикаментів та процедур, які добре працюють без неприємних побічних ефектів.

3. Чи допоможе шампунь вирішити проблему випадіння волосся?
Сьогодні ринок перенасичений засобами різної цінової категоріі, пацієнти  спочатку витрачають велику кількість своїх ресурсів на дорогі шампуні, втрачаючи при цьому час та волосся.
Шампунь не здатен вирішити всіх проблем з волоссям, якщо у людини є загальні проблеми з здоровям, то відповідно і волосся буде про це сигналізувати.

4. Яка найчастіша причина звернення до лікаря трихолога?
Найчастіша скарга на прийомі  це, звичайно, випадіння волосся. В більшості випадків пацієнти відмічають різке випадіння, інколи випадіння, яке триває досить тривалий час (від кількох місяців до декількох років!). Але після діагностики виявляється велика кількість інших проблем як місцевого (себорея, дерматити, фолікуліти), так і загального характеру (захворювання щитоподібної залози, недостатність певних вітамінів, захворювання крові, гормональні розлади та інші).

5. Що таке лупа?
Лупа або посилене неприємне лущення шкіри голови найчастіше  є одним із симптомів ще одного поширеного захворювання – себорейного дерматиту, яке  характеризується розладом роботи сальних залоз шкіри голови. Дані розлади викликають сухість та різні запальні реакціі. Ось саме в цьому випадку  шампунь регулює діяльсть залоз і буде важливим при виборі лікування.
Шампунь правильно вибирати не по типу волосся, а типу шкіри голови, визначити який допоможе лікар трихолог.

6. Чи можна позбутися лупи раз і назавжди? Найчастіше так питають чоловіки.
Лише у тому випадку, якщо це не захворювання, а симптоматично пересушена шкіра голови і не має проблем з роботою сальних залоз. В інших випадках це захворювання яке загострюється при погіршенні загального здоровя (погане харчування, стреси, супутні захворювання). Тут добре буде працювати профілактика загострень – правильно підібраний шампунь та здоровий спосіб життя.

7. Що таке мезотерапія, плазмоліфтинг волосся і чи можуть вони самостійно вирішити проблему випадіння волосся?
Суть даних процедур полягає  у введенні в шкіру голови певних речовин (вітамінів, мікроелементів, факторів росту, білків та інших), які впливаючи на фолікул та навколишні тканини, покращують кровопостачання, запускають процеси відновлення та росту. 
Без визначення причини випадіння та правильного лікування дані процедури можуть лиш замаскувати симптоми та давати тимчасовий ефект.

8. Чи можливо змінити густину волосся?
Густина волосся — це генетично запрограмована величина, як колір очей, наприклад. Тому можемо лише покращити якість тих волосин, які уже є або відновити втрачені. 

9. Чи всім можна нарощувати волосся?
Найкраще перед нарощенням проконсультуватися з лікарем трихологом. Оскільки деякі методи нарощення досить агресивні, прикріпляючись до власної волосини,  штучне волосся створить додатковий тиск, що може пришвидшити випадіння власного волосся . 

10. Випадає чи ламається?
Це питання  стосується в основному фарбованого волосся. Всі продукти хімічного походження (фарбування, хімічне вирівнювання чи накручування, кератинування) рано чи пізно руйнують волосину і вона ламається на різній довжині. При огляді шкіри голови та коренів волосин ми можемо відрізнити дані процеси.

Не зволікайте з візитом до трихолога. При перших ознаках випадіння волосся, звертайтесь до спеціаліста, який визначить причину, скорегує стан та призначить необхідне лікування. Правильні дії по догляду забезпечать збереження красивого, здорового волосся. 

Автор статті:  Світлана Миколаївна Череп'юк — лікар дерматовенеролог, трихолог.

Дата публікації 17.09.2021
Наші спеціалісти
дерматолог, косметолог, трихолог Череп’юк Світлана Миколаївна
Череп’юк
Світлана Миколаївна
дерматолог, косметолог, трихолог
стаж роботи - 9 років
Детальніше
Відео про нас

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

Наші контакти

Корпус 2

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 23

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 452

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img