Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Діагностика злоякісних утворень щитовидної залози

Все більше людей за останні роки починають стикаються з одною з найпоширеніших проблем вузлові утворення, або вузловий зоб щитовидної залози який немає проявів чим є небезпечний. Пацієнт починає звертатися коли вже ситуація стає занедбаною йде метастазування (поширення раку по організму), причому функція залози може не змінюватися.

Досі з’ясувати причину даного захворювання важко, та більшість схиляється до нестачі йоду в організмі людини, стресових станів, гормональних порушень! Взявши статистичні дані вузлового зоба кількість уражених жінок виходить на перше місце, що потребує набагато уважнішого профілактичного огляду. Але чоловікам також не варто забувати, хоч співвідношення 1:10 шанси стати саме тим одним є. Щодо раку то дані співвідношення 1:8

Як діагностувати даний вид вузлів, бути впевненим що доброякісне утворення з часом не переросте в злоякісний процес під страшною назвою рак?! На сьогодні існує багато сучасних методів діагностики, найбільш поширеними вважають ультразвукове дослідження (УЗД), компресійна еластографія. Та дані методики хоч і є високочутливі, але потребують подальшого до обстеження.

Сьогодні, найбільш точний, безболісний метод діагностики злоякісного процесу який дає можливість на ранній стадії діагностувати доброякісне чи злоякісне утворення біопсія утворів щитовидної залози. З 2011 року в Івано-Франківській області використовують малоінвазивний метод тонкоголкової аспіраційно пункційної біопсії (ТАПБ), під час якої не виникає ускладнень. Біопсія не потребує підготовки та знеболення. Під контролем ультразвуку за допомогою тонкої голки проводиться прокол шкіри, вузла звідки береться тканина на дослідження, доставляється гістологу який на протязі 2-3 годин дає висновок.

Коли пацієнту після проведення ТАПБ виставлений діагноз доброякісне утворення не потрібно спішити забирати щитовидну залозу, оскільки воно ніколи не стане злоякісним. За виключенням якщо вузол збільшується, викликає компресійний синдром (здавлення), некомфортні відчуття тоді операція потрібна, передбачає видаленню тільки ураженої половини залози.

При підтвердженні злоякісного процесу оперативно забирається вся залоза.

Якщо пункція утруднена через велику кількість вузлів тоді стоїть питання про оперування.

Післяопераційний період передбачає обачливе відношення до себе, проходження частих медичних оглядів.

Потрібно пам’ятати! Щитоподібній залозі передракових захворювань не існує. Злоякісна пухлина є з самого початку, пацієнт звертається коли вона проявляється великим утвором, або дає метастази.

Дата публікації 28.01.2018
google-map-img