Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Дифтерія

Що ж таке дифтерія це одне з інфекційних захворювань, яке викликане потраплянням в організм людини бацили Леффлера, дифтерійної палички, уражає ротоглотку, дихальні шляхи. Дане захворювання звичайно не є настільки жахливим, як нам його описують, але має деякі особливості.

Перш за все інфекція передається повітряно-крапельним механізмом (кашель, розмова, чхання), іноді контактно-побутовим (через кон`юктивіт очей, порізи, травми), при вживанні погано обробленої (не помитої інфікованої) їжі. Основним місцем, що уражається в першу чергу є ротоглотка, дихальні шляхи, рідше при розвитку запалення гортань, бронхи, ніс, очі, шкіра та статеві органи.

На ранніх стадіях вчасно діагностована дифтерія є звичайним інфекційним захворюванням, яке піддається лікуванню та не забирає багато часу.

В більш пізній діагностиці, нам приходиться боротися не просто із захворюванням, а його ускладненнями: серцево-судинної, нервової системи та нирок. Також з отруєнням організму токсинами викликаними бацилою Леффлера.

Як же буде виглядати картина даного захворювання, по якій ми зможемо сказати що це саме дифтерія?! Потрапляючи на слизову оболонку дифтерійна паличка утворює вогнища запалення, які підвищують проникливість стінки, збільшують кровонаповнення судин, та призводить до змертвіння клітин. Далі вогнища інфекції покривають всі навколишні тканини нальотом з желеподібної плівки, яка на ранній стадії утворення легко знімається. Надалі набуває сіруватого забарвлення, стає щільною, призводить до крововиступання при її зніманні. Потрібно пам’ятати у випадках легкого перебігу слизові оболонки не покриваються нальотом.

По організмі отруйні речовини розносяться кровоносною, лімфатичною системою та призводять до загальної слабкості, блідості шкіри, закладенності носа, підвищення температури тіла до 400, нудоти, набряку, почервоніння, болі в горлі, збільшення шийних лімфатичних вузлів, ураження нирок, розладу серцево-судинної системи. У більш важких випадках спостерігається набряк піднебінного язичка, дужок, мигдаликів та звуження проходу глотки.

Важливо в найкоротший час приділити увагу хворобі, щоб не упустити пізньої стадії взаємодії отруйних речовин зі специфічними рецепторами клітин, при яких введення антитіл буде не дієвим.

Лікування дифтерії проводиться виключно в медичних закладах, де проводиться введення протидифтерійної сироватки, медикаментозне лікування, детоксикаційна та підтримуюча терапію. Антибактеріальні препарати в даному випадку мають низьку ефективність.

Якщо, Ви хочете тільки потиснути руку дифтерії та пройти повз неї, не гайте часу та вакцинуйтеся. Щеплення проводяться вакциною –АДП, АКДП, Адп-М, як діткам так і дорослим. З 16 років потрібна ревакцинація (повторне введення) з метою підтримання штучного імунітету нашого організму!!!

Бережіть себе, та своє здоров`я!!!

Дата публікації 29.03.2018
google-map-img