Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Сірчана пробка

Радіти навколишнім звукам це одне з почуттів що робить нас насправді щасливими людьми. Та іноді через надмірне накопичення сірки та утворення сірчаної пробки відбувається погіршення слуху.

Для чого ж нам потрібна сірка?! Утворення сірки це-захисна функцію вуха від попадання пилу, бактерії із зовнішнього середовища. В середньому в кожного із нас виробляється 20 мг сірки. В нормі під час жувальних рухів, коли відбувається коливання слухового проходу частинки підсохлої сірки виштовхуються в слуховий прохід, при проведенні щоденного туалету виводяться.

Причини закупорки вух є:

Перш за все, щодня, ми б мали проводимо туалет вух, але недотримання правил особистої гігієни та неправильна чистка за допомогою використання ватних паличок, якими ми стараємося проникнути найглибше в слуховий прохід, щоб забрати конгломерат який утворився, а насправді проштовхуємо сірку все глибше й подразнюємо шкіру. Саме це призводить до пришвидшеного вироблення секрету, затримки та накопичування сірчаних мас. Також на пришвидшення вироблення секрету може вплинути порушення обміру речових й хвороби травної системи. Підвищення холестерину в крові провокує прискорене зростання волосся в порожнині вуха та робить сірку більш в`язкою.

Симптоми:

  • Часто пацієнти звертаюся з больовим синдромом, «пострілами» у вусу після проходження водних процедур, оскільки при цьому відбувається розбухання конгломерату який утворився.
  • погіршення слуху (спотворення звуків)
  • відчуття дискомфорту під час жування
  • розпирання, шум, потріскування, свербіж, біль
  • звучання відлуння власного голосу в голові

Най не безпечнішою вважається пробка яка утворилася біля барабанної перетинки. В такому випадку ви будете відчути запаморочення, нудоту, постійне позіхання й кашель без проявів застуди.

Саме ці перші симптомами потребують негайного звернення в медичний заклад, де лікар за допомогою отоскопії (огляд зовнішнього вушного отвору, барабанної перетинки та області барабанної перетинки) поставить правильний діагноз, проведе лікування.

P.S. не займайтесь проведенням самолікування це може призвести до ускладнень.

Дата публікації 15.03.2018
google-map-img