Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Як правильно харчуватися після посту

От і закінчився Великий піст! Тепер можна сказати шлунку сюрприз, починаємо знову їсти все підряд великими порціями, наздоганяючи всі калорії та кілограми, які були втрачені за 40 днів. В сумочку ставимо мезим для кращого перетравлення, адже в гостях треба все перепробувати й запити спиртними напоями, газованими водами. І це стосується не тільки людей які постили, а й повністю здорових.

Чомусь ніхто не задумується про наш організм (шлунок, кишківник, підшлункову залозу, печінку, нирки) який отримує стрес від такої кількості ласощів. Після довготривалої паузи ми закидаємо його жирами, а потім лежимо з важкістю, здуттям, плачемо від болю, іноді спостерігаємо отруєння. Особливо уважними потрібно бути людям з хронічними захворюваннями органів травлення, серцево-судинної системи та ендокринної, які мають взаємозв’язок з харчуванням.

Щоб не завдати собі шкоди потрібно пам’ятати: попереду цілий рік для приготування холодців, голубців, м’ясних рулетів, якими ще не один раз встигнемо поласувати.

Як же правильно харчуватися перші тижні?!

В перший день після посту постарайтеся утриматися від важкої їжі: холодців, м’ясних рулетів, майонезі, грибів, свіжої випічки, жирних наваристих супів, тортів, заварних слойок. На другий день, можна поступово додавати в свій раціон білкові продукти. Потім маленькими шматочками рибу, курку. Старайтеся готувати легкі страви: овочеві, круп’яні з додаванням великої кількості зелені. Їжте маленькими порціями через кожні 2-3 години. Що до вживання м’яса: яловичину, свинину та інше важке м'ясо можна потрохи їсти через 5-6 днів після Великодня, качку і гусака - через 7-10 днів. М'ясо старайтеся готувати на парі, завжди додаючи до нього гарнір із запечених овочів (буряк, морква, капуста броколі), розсипчастий рис.Замість солодощів надайте перевагу фруктовим салатам, запереченим яблукам. Для поціновувачів солодкого можна взяти кусочок домашнього сирника, бісквіта.

Що до випивки, то перевагу в перший тиждень варто надати червоним винам, які легко засвоюються і допомагають шлунку краще перетравити їжу. Та це не означає що воно має литися рікою з першого ж дня. 50-100 грам, добова норма. Для прихильників пива все те ж саме, починайте з одного кухля. Газовані солодкі водички, правильніше було б замінити узваром, свіжо вижатим соком, зеленим чаєм.

Якщо справитися самому стає важко, не гайте часу на протибольові препарати, трав’яні чаї, звертайтеся за кваліфікованою допомогою терапевта, гастроентеролога.

Організм потребує шанобливого ставлення, для збереження нашого з Вами здоров’я.

Дата публікації 10.04.2018
google-map-img