Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Дії при укусах змій

Дії при укусі змій

Багато з нас любить відпочивати на природі, ходити з друзями в похід, покоряти вершини гір та звичайно ходити в ліс по гриби. Насправді це найкращий відпочинок, який приносить море позитивних емоції, надихає на нові звершення, та надає сил і заряду енергії. Але кожний повинен знати, що на своєму мандрівному шляху можуть зустрітися змії (як ядовиті види так і звичайні).

Як поводитися при зустрічі з цими маленькими гадюками?! Та що робити при їхньому укусі?!

Як правило змія не може з’їсти людину, але симптом самозахисту має добре розвинутий, саме тому подорожуючи лісами створюйте шарудіння (совайте ногами, бийте палицею трави), одягайте взуття із високою підошвою. Не потрібно з цікавості сунути руки в різні нори, щілини, піднімати високі каміння. Змії живуть компаніями й ніколи не знаєш де і як їх можна зустріти.

Іноді ця зустріч не минуща, тому побачивши змію: не потрібно робити різкі рухи, відлякувати її, простягати руки в перед чи назад, ніякому разу не повертайтеся до неї спиною, просто замріть і почекай поки вона саме поповзе далі, якщо змія не хоче поступатися вам дорогою, будьте розумнішими, обійдіть її.

Перші дії при укусі змій:

- положити потерпілого в горизонтальне положення, обмежити рух укушеної кінцівки (м’язові скорочення збільшують рух розходження отрути по організму)

- якщо на кінцівці є ювелірні прикраси, їх потрібно негайно зняти (набряк перетисне тканини, судини й зупинить кровотік)

- якщо укус відбувся через одяг, акуратно зніміть (розріжте, розірвіть) його, адже на ньому залишили залишки отрути, та протріть місце навколо укусу.

- після вище виконаних дій, починайте відсмоктувати отруту з рани (це можна проводити спеціальними пристроями, при їхній відсутності за допомогою рота, з частим спльовуванням і полосканням ротової порожнини водою)

- дальше промийте рану мильною водою

- зафіксувати суглоб

- накласти пов’язку (починаючи на 5 см вище місця укусу)

- надайте вимушене положення (в якому кінцівка буде знаходитися нижче рівня серця)

Не дозволяється:

- накладати джгут

- прикладати лід та припікати місце укусу

- розрізати рану

- давати знеболювальні препарати

- поїти алкоголем

- обмежити загальний рух до 20-30 хв (при екскурсії цілої групи до місця призначення)

P.S. Не дайте паніці заволодіти Вами, робіть все обдумано і тримайте рівновагу-це буде запорукою наданням правильної першої медичної допомоги!

Дата публікації 13.05.2018
google-map-img