Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48

Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23

Роль навколоплідних вод

Навколоплідні води - це перший басейн малюка з еластичними, тонкими, міцними стінками, який забезпечує ембріону не тільки вільний рух, а в першу чергу обмін речових й захист від негативного впливу навколишнього середовища: тихе відчуття звуків, захист від ударів (амортизація), та проникнення інфекції. Завдяки рідині, що формується стінками плідного яйця і в своєму складі містить мікроелементи:(кальцій, натрій), вітаміни, амінокислоти, жири, вуглеводи, наш малюк до 14 тижнів забезпечується необхідною кількістю поживних речових для росту та розвитку, адже пуповина й плацента ще недостатньо сформована. В більш пізніх термінах водяний мішечок збільшується (кожний тиждень має свою норму від 50 до 245 мм)- це дає вільну координацію рухів.

Більшість жінок відвідуючи УЗ дослідження чують таку фразу: «У Вас мутні, або дрібнодисперсні води», що ж це означає і якого ж кольору мають бути навколоплідні води в нормі та патології?!

В нормі амніотична рідина-прозорого кольору з блискучим відтінком, без запаху, що нагадує нам структуру звичайної води. При скануванні ультразвуком в Івано-Франківську має чорне забарвлення.

При патологічних змінах, ми можемо спостерігати зміну забарвлення вод (поява білих дрібних крапочок, пластів, згущення рідини)- це може свідчити про наявність як натуральної змазки плоду, так і перенесені захворювання в ранніх термінах вагітності, наявні TORH інфекції.

Також, збільшення або зменшення їх кількості, у свою чергу теж буде насторожувати нас. Як мало так і багатовіддя є процесом порушення обміну речовин між плодом і матір’ю, може призвести до внутрішньоутробної затримки розвитку плода в наслідок недостатньої кількості кисню

P.S.Вчасно виявлена проблема залишає більше шансів виносити та родити здорову дитину!!!

Дата публікації 13.03.2019
Наші спеціалісти
головний лікар, к.мед.н., Лікар УЗД, акушер-гінеколог Урсакі Наталія Олегівна
Урсакі
Наталія Олегівна
головний лікар, к.мед.н., Лікар УЗД, акушер-гінеколог
стаж роботи - 13 років
Детальніше
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний

google-map-img