Дослідження структур головного мозку в дітей (нейросонографія)
Обстеження структур головного мозку у дітей від народження до 1 року. Дана діагностика широко використовується ще в пологових будинках, є легкою не потребує спеціальної підготовки. Проводиться на апаратах експертного класу, датчиком який не зашкодить здоров’ю малюка. Та є одне але, оскільки нейросонографія проводиться з 1 по 3 день народження, діти в цей період часу мають набряк головного мозку, що свого роду утруднює огляд немовля ще в пологових будинках. Саме через це можна пропустити важку патологію: крововилив, вогнищеву ішемію.
Найбільш інформативніший даний метод обстеження у місячному та трьох місячному віці. Інколи захворювання може протікати безсимптомно, що не спонукає батьків на проведення обстеження, що ускладнюємо захворювання та пророкує довготривале лікування й реабілітацію.
Прямим показанням до даного обстеження є:
- недоношені діти;
- діти з вагою менш як 1500 кг;
- діти, що знаходилися не штучній вентиляції легень (ШВЛ);
Також варто проходити діагностику дітками:
- мами яких мали під час вагітності підвищений артеріальний тиск;
- перенесли вірусні, TORCH інфекції;
- хвороби нирок.
Не варто забувати про діток які народжувалися стрімко, кесаревим розтином, накладання акушерських щипців, при обвитті пуповини, стимуляції пологової діяльності.
Обов’язково потрібно обстежити дитину, якщо вона:
- після народження неспокійна;
- плачне;
- не може спати;
- турбує часте зригування;
- тріпотіння підборіддя під час плачу;
Нейросонографія триває від 5 до 10 хв. Під час огляду, мати тримає дитину на руках і проводить грудне вигодовування, або з пляшечки, що забезпечує спокій малюка та легкий огляд лікаря, для детального обстеження структур головного мозку.
P.S. Однією умовою до нейросонографії є не годувати дитину 1 - 1.5 години до обстеження.