Методи підготовки до УЗД
Щоб висновок Вашого ультразвукове обстеження був правильний, а лікар мав можливість все добре оглянути існують такі методи підготовки до ультразвукового обстеження (УЗД):
УЗД молочних залоз – краще проводити в першій фазі менструального цинку (на 7 - 10 день від початку менструації).
УЗД нирок, наднирників та органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) – обстеження проводиться натще. За 3 дні до обстеження виключають з раціону харчові продукти, які викликають метеоризм (свіжий хліб, фрукти, бобові, капуста, газовані води…та інші), останнє приймання їжі перед УЗД варто провести не пізніше 19:00. Якщо обстеження призначене після обіду, чи є потреба (пацієнти з цукровим діабетом, немовлята) дозволяється легкий сніданок, але не пізніше 4-5 год.перед дослідженням. Іноді вище перечислені методи можуть бути не ефективними через вираження в здуття якого важко позбутися, порушеного обміну речовин, в такому випадку рекомендують застосовувати активоване вугілля, еспумізан, провести очисну клізму, ефективність яких доведена у ході роботи.
УЗД органів малого таза поділяють на:
- абдомінальне (огляд проводитися через черевну стінку) – необхідно наповнити сечовий міхур (прийняття 1-1.5л. негазованої води, за 1-2 год до обстеження)
-трансвагінальне (внутрішнє) – не потребує підготовки, крім проведення особистої гігієни.
УЗД сечового міхура, передміхурової залози – проводиться при максимально наповненому сечовому міхурі (для чого за 1-2 год до обстеження випити не менше 1-1.5л.негазованої води, або на протязі 2-3 год не мочитися).
Ультразвукова діагностика в Івано-Франківську яке не потребує додаткових методів підготовки:
- нейросонографія
- слинні залози
- щитоподібна залоза
- плевральні синуси
- серце
- молочні залози
- м’які тканини
- лімфатичні вузли
- вагітність
- суглоби
- вени та артерії
- калитка
- статевий член