Корпус 1
Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48
Корпус 2
Івано-Франківськ, вул. Чорновола,23

Що таке ультразвукова діагностика

Всі чули і знають, що таке ультразвукова діагностика (УЗД), але напевно ніхто ніколи не задумувався, як саме вона працює і дає нам зображення, того, що не видно людському оку.

На даний час УЗД-один з самих поширених методів підтвердження хвороби. Основна його функція – отримання зображення внутрішніх органів за допомогою ультразвукових хвиль високої частоти

Що ж таке ультразвук?!, напевно кожен ще з школи пам’ятає -що це звукові коливання, які лежать вище сприйняття слуху людини. Їхня частота перевищують 20кГц. Вперше про нього ми почули в XIXст від Крістіана Андреас Доплера. А основний етап ультразвукових коливань, відкрили брати Кюрі у 1881 році. В медицині, вперше ультразвукову діагностику використали ветеринари, для визначення кількості підшкірного жиру в свиней. Тільки після цього в 1941 році виконали ультразвукове обстеження на людському тілі. Проте, аж в 50 – ті роки вдалося отримати повноцінне зображення внутрішніх органів та тканин людини.

Як саме працює УЗД?! Цей метод заснований на ехолокації. Ультразвуковий передавач, випромінює хвилі високої частоти. Кожна хвиля потрапивши на об’єкт, відбивається від нього і надходить у приймаючий пристрій (ресивер) де хвилі переробляються у картинку, яку ми можемо бачити на екрані монітора. В більшості випадків це сіро – чорне забарвлення, що важко розрізнити не професійним оком, побачити місце розташування, структуру, форму потрібного нам органа. На даний час високочастотні хвилі почали об’єднувати, завдяки чуму появилися нові методики кольорового зображення такі як різночастотна доплерометрія, 3 та 4D діагностика, еластографія.

Р.S. За час існування ультразвукової діагностики, не було підтверджено побічних ефектів та ускладнень даного методу діагностики!!!

Дата публікації 20.04.2017
Наші спеціалісти
Урсакі
Наталія Олегівна
к.мед.н., Лікар УЗД, акушер-гінеколог
стаж роботи - 16 років
Детальніше
Хомут
Лілія Володимирівна
Лікар УЗД, Кардіолог
стаж роботи - 21 рік
Детальніше
Дожджанюк
Алла Василівна
Лікар УЗД
стаж роботи - 36 років
Детальніше
Ковальчук
Ірина Ігорівна
лікар узд
стаж роботи - 10 років
Детальніше
Магир
Галина Михайлівна
Лікар УЗД
стаж роботи - 16 років
Детальніше
Диб'як
Галина Василівна
лікар УЗД
стаж роботи - 17 років
Детальніше
Напишіть нам

Тут можна написати адміністрації побажання, відгуки, будь-яке питання чи звернення по роботі ЛДЦ "Мед-Атлант"

Наші контакти

Корпус 1

Ми знаходимося за адресою:
м.Івано-Франківськ,
вул.В.Чорновола, 48

Телефони для попереднього запису та уточнень;
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133

Пн.-Пт.: 08:00-20:00
Сб.: 09:00-15:00
Нд.: вихідний