Графік роботи:
Пн-Пт: 08:30-20:00
Сб: 09:00-15:00

Еластографія

В наш час питання виявлення новоутворень в організмі людини стало досить поширеним, через збільшення і поширення можливої трансформація у злоякісний процес. І не тільки жінки, та люди похилого віку стикаються з цією проблемою.

Еластографія в Івано-Франківську

Еластографія – один з методів найновітнішої технології медицини в діагностиці пухлин, який в Івано-Франківську презентує центр Мед-Атлант. Яка поділяється на два види: компресійна та зсувної хвилі - ( що є менш інформативною та точною).

Працюючи на сучасному УЗ-апараті експертного класу Voluson E8 Expert, ми використовуємо компресійний метод еластографії що є Європейським Еталоном якості і ґрунтується на визначенні щільності тканин, за допомогою натискання УЗ датчика, промені якого проникають в глиб тканин і створюють додатковий тиск, формуючи кольорове зображення, яке змінюється частотою ехо – сигналів переводячи його в шкалу жорсткості, яка, на 90 % дає можливість виявити утворення і поставити точний діагноз, завдяки високій чутливості, що становить 95.5%, та специфічності – 94.9%. Що допомагає позбавитися необхідності травматичних втручань (біопсії).

Кожне виявлене утворення має різну структуру тканини, за рахунок чого зафарбовується в різні кольори, утворюючи кольорову картинку яке появляється на екрані, а за допомогою шкали жорсткості та коефіцієнту strain ratio - що індивідуально розраховує контрольне значення деформації тканин, лікар робить опис і виносить висновок. Його можна розшифрувати за допомогою додавання до УЗД бланка шкали жорсткості, а саме:

- утворення синього забарвлення - рахується тканиною високої жорсткості, що вказує на злоякісне походження;

- зелено - жовто - червоне, тканина низької жорсткості, що діагностує утворення доброякісного характеру;

- синьо – зелене, має середню жорсткість, що визначає можливі подальші зміни, за якими потрібно спостерігати;

Ми використовуємо метод компресійної еластографії в дослідженні:

  • Щитоподібної залози
  • Молочних (грудних) залоз
  • Органів малого тазу
  • Калитки
  • М’яких тканин

Наші діагнози підтвердженні онкологічними центрами м. Києва та м. Львова

Перспективи обстеження:

- сучасий УЗ-апарат експертного класу Voluson E8 Expert

- висока інформативність

- безболісність

- швидкість методу ( 10-15 хв)

- правильне формування висновку

- правильний вибір тактики лікування

Еластографія – одна з найперспективніших технологій ультразвукової діагностики новоутворень. Вона заснована на особливостях еластичності тканин. Метод еластографії демонструє високу діагностичну цінність: його чутливість становить 95,5%, специфічність – 94,9%. У ЛДЦ «Мед-Атлант» за допомогою еластографії проводяться дослідження:

  • органів малого тазу;
  • молочних залоз;
  • щитоподібної залози;
  • передміхурової залози;
  • сечового міхура, органів калитки та м’яких тканин.


P.S. Проходячи обстеження і виявивши утворення, не гайте час, кожна хвилина дорогоцінна!!!